Bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Vēja zirdziņš" 20.un 21. oktobrī pulksten 18 Jelgavas Kultūras namā izdejos savu 28 gadu jubilejas koncertu "Mēs varam!”. Koncerta idejas pamatā ir skatuviskās tautas dejas mijiedarbība ar latviešu senajiem amatiem, kas prezentē Latvijas tradicionālo kultūru pasaulē. Koncertā latviešu tautas deja tiks atspoguļota kā nozīmīgs jaunās paaudzes garīgās bagātināšanas līdzeklis, vienlaikus aicinot skatītājus apzināties latviešu seno amatu unikalitāti un akcentēt to kultūrvēsturisko nozīmi.

Koncertā galvenokārt būs iekļautas latviešu skatuviskās tautas dejas no šajā vasarā atcelto XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” un Zemgales kultūrvēsturiskā novada deju svētku "Dievs.Daba.Darbs" repertuāra. Koncertam izvēlētās dejas mijiedarbosies ar aizraujošiem stāstījumiem un īpaši veidotu vizuālo materiālu, kas iepazīstinās ar unikālām nodarbēm, ko latvieši vēl aizvien piekopj: piemēram, maizes cepšanu, puzuru veidošanu, lielo lakatu aušanu, nēģu zveju, peterņu pīšanu (no lina auklas pītas vīzes), seno mūzikas instrumentu izgatavošanu, vienkoču darināšanu un cimdu adīšanas skolu. „Vēlamies, lai koncerts skatītājiem un dalībniekiem sniedz piepildītu, emocionālu pārdzīvojumu un rosina rūpēties par savu kultūras mantojumu - katram pašam nākotnē apgūt kādu prasmi vai amatu,” tā par koncerta vēstījumu teic kolektīva mākslinieciskā vadītāja Alda Skrastiņa.

Koncerta biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs vai www.bilesuparadize.lv, cena – 2 - 3 EUR.

Vēja Zirdziņš afiša 10 2020 print_page-0001.jpg


Aicināma pasākuma apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2m distanci, roku higiēnu, kā arī izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja noteikta jebkāda veica izolācija.