Latvijas valsts svētku dienās – no 18. līdz 20. novembrim vairāk nekā trīsdesmit ēkas pilsētā būs izgaismotas ar sarkanbaltisarkanām gaismām, radot svinīgu un patriotisku noskaņu. Tā ir iespēja jelgavniekiem doties pastaigā, vērojot svētku noformējumu, un arī šādi atzīmēt Latvijas 103. dzimšanas dienu. Savukārt valsts dzimšanas dienā ikviens aicināts izkārtot sveču kompozīcijas pie savas mājas, uz balkona vai logā.

Trīs vakarus – no 18. līdz 20. novembrim uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa iedegsies valsts dzimšanas dienai veltīts multimediāls sveiciens. Pilsētvides noformējuma izveidei izmantos īpašu tehniku - video mappingu, kas svētku noskaņu radīs kopā ar muzikālo pavadījumu. Video veidojis mākslinieks Pepe FX, režija – Jānis Elsts. Torņa balkoni būs greznoti ar skujkoku vītnēm, bet vakara stundās tur tiks iedegtas sveces. 

Tāpat svētkos īpaši izgaismota būs brīvdabas koncertzāle "Mītava", kur gaismas staru spēles papildinās muzikāls noformējums. Labākās vieta fotomirkļu tveršanai un iemūžināšanai būs no J. Čakstes bulvāra vai "Mītavas" gājēju tilta. 

JELGAVA_18nov_izgaismotie_objekti_2_NET (1).jpg

(Palielināt karti)

Valsts svētkiem atbilstošs izgaismojums būs arī vairākām pašvaldības iestāžu un uzņēmumu ēkām. Dodoties pastaigā, varēs vērot gaišo vēsturiskās Academia Petrina torni, kurā plīvo Latvijas karogs. Ar sarkaniem un baltiem prožektoriem būs izgaismots Jelgavas kultūras nams, kā arī ar Latvijas karoga baneriem  noformēta ieejas fasāde.

Vecpilsētas 14 mājas pagalmā būs izveidota valsts svētkiem piemērota kompozīcija, kā arī logos izvietotas sarkanbaltsarkanas sveču kompozīcijas. Savukārt mājas pagalmā varēs uzrakstīt novēlējumu Latvijai.

Svētku gaismojums būs arī Jelgavas kultūras namam, pašvaldības iestādei "Pilsētsaimniecība", Jelgavas pašvaldības policijai, Jelgavas izglītības pārvaldei, jaunrades namam "Junda" un daudzām pilsētas izglītības iestādēm, to skaitā Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai, Jelgavas Valsts ģimnāzijai, Jelgavas 4.sākumskolai, Jelgavas Centra pamatskolai, Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolai, Jelgavas Amatu vidusskolai, Jelgavas Mākslas skolai, Jelgavas Tehnikumam, bērnudārziem "Gaismiņa", "Lācītis", "Pasaciņa", "Zvaigznīte". Ar valsts karoga krāsas gaismām būs izgaismotas Jelgavas autobusu parka, Jelgavas poliklīnikas un Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes ēku fasādes.

Savukārt Pārlielupē spoži mirdzēs Jelgavas ledus halle, Zemgales olimpiskais centrs, kultūras nams "Rota", "Deju nams", Jelgavas Pārlielupes pamatskola, Jelgavas pamatskola "Valdeka" attīstības centrs un Jelgavas 4. vidusskola.

Bet Miezītes bibliotēkā divas stundas – no 18 līdz 20 – gaismēnu rotaļas būs redzamas ēkas logos. Šajā dienā no pulksten 17 līdz 21 svētku gaismās mirdzēs arī Jelgavas Sv. Annas baznīca.

Atsaucoties pašvaldības aicinājumam, ar valsts svētku noskaņās atbilstošiem dekoriem un sarkanbaltisarkanām gaismām būs izgaismotas arī vairākas citas ēkas pilsētā. Latvijas Lauksaimniecības universitāte  svētku noformējumu no 16. līdz 22. novembrim veidos pie Jelgavas pils. Valsts karogi  būs izvietoti pie Dienvidu vārtiem un pie centrālajām durvīm Lielupes pusē. Šajās dienās no pulksten 6 līdz 10 un no pulksten 16 līdz 23 svētku gaismās iemirdzēsies pils Austrumu fasāde un Dienvidu vārti. Svētku izgaismojums būs Lielupes tiltam.

Siltumapgādes uzņēmums "Gren" nodrošinās svētku apgaismojumu biomasas koģenerācijas stacijā – uz  siltumenerģijas akumulācijas tvertnes būs gaismas projekcija. Izgaismotas būs arī citas ēkas pilsētā, piemēram, "Karameļu darbnīca", māja Lielajā ielā 5/7, restorāns "Pilsētas elpa" un studentu korporācijas "Ventonia" mītne.

Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī,  ikviens jelgavnieks aicināts veidot sarkanbaltas sveču kompozīcijas pie savām privātmājām un arī dzīvokļu logos vai uz balkoniem. Jāatgādina, ka, veidojot sveču kompozīcijas, jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi un ugunsdrošības noteikumi.

Lai taptu apkopojums par radītajām gaismas kompozīcijām, savu veikumu ikviens aicināts iesūtīt uz e-pasta adresi redaktors@dome.jelgava.lv vai dalīties sociālajos tīklos Facebook un Instagram, lietojot tēmturi #MesEsamJelgava un #NoSirdsJelgava.

Radīsim svētkus kopā!