No 6. oktobra smilšu skulptūru parks apskatāms bez maksas. Siltais un saulainais laiks vasaras garumā ir bijis tām ļoti pateicīgs, un no laikapstākļiem arī turpmāk būs atkarīgs, cik ilgi smilšu mākslas darbi priecēs Pasta salas apmeklētājus un pilsētas viesus. 

Skulptūras šogad tapa, īstenojot tēlnieka Kārļa Īles koncepciju, kā veltījums Jelgavai, pilsētas 755. dzimšanas dienā, un tās vēsturei. Konkursu un individuālo interpretāciju par vienu tēmu šoreiz nomainīja kopīgs stāsts, darbiem citam citu papildinot. Skulptūru stāsts sākas ar ziemeļbriežu medniekiem un senajiem zemgaļiem Lielupes krastā un noslēdzas ar pirmo cukurfabriku Latvijā un grupu "Prāta vētra". Vienlaikus  smiltīs atainojot arī tādus notikumus kā pirmā gaisa balona lidojums un Kazanovas viesošanās Jelgavā.

Parka aktīvā apskates sezona šogad bija ilgāka nekā pērn – no 20. jūnija līdz 1. oktobrim. Šajā laikā skulptūras apskatītas vairāk nekā 43 tūkstoši reižu. No 20. līdz 30. jūnijam parkā uzņemti – 8618 apmeklētāji, jūlijā – 19 974, augustā – 10 132, septembrī – 2815, bet 1. oktobrī smilšu skulptūru parkā viesojušies 23 apmeklētāji. 

Skulptūras smilšu apmeklētāji-4_0.jpg