21. maijā Jelgavā ieradīsies 9 grafiti mākslinieki no visas Latvijas, realizējot ielu mākslas festivāla “Grafiti. Izlaušanās. Jelgava” konkursa darbus un kopā radot vairāk kā 80 metrus garu mākslas darbu par tēmu “Izlaušanās”. Visas dienas garumā pieslēdzies tiešraidēm no Jelgavas – intervijas ar māksliniekiem, darbu tapšanas process, dažādi viedokļi no jomas speciālistiem un grafiti mākslas tapšanas aizkulises. 

Grafiti festivāla aizsākumi Jelgavā meklējami jau 2003. gadā. Savukārt, 2018. gadā no jauna iedzīvinot ielu mākslas tradīcijas, Loka maģistrāles un Aviācijas ielas krustojumā, interpretējot tēmu “Brīvības stāsti”, tika radīts vairāk kā 60 metru garš mākslas darbs. Šogad jau esošie mākslas darbi tiks papildināti ar jauniem. Apspēlējot šī brīža sajūtas un neierasto, ierobežojumiem piepildīto laiku, veidojot konkursa darbus mākslinieki radoši interpretēs tēmu “Izlaušanās”.

Ņemot vērā esošo situāciju valstī un pasaulē, ielu mākslas festivāls darbu sagatavošanas laikā apmeklētājiem nebūs pieejams klātienē, tāpēc aicinām radošo procesu un intervijas ar māksliniekiem 21. maijā  pulksten 10.30; 12.30 un 15.30 vērot pieslēdzoties tiešraidēm iestādes “Kultūra” Facebook lapā.

Priecējot ar īpaši lielu atsaucību, skiču konkursā šogad tika saņemti vairāk nekā 30 pieteikumi. Žūrijas komisija iesniegtos darbus vērtēja kā īpaši augstvērtīgus, tajos atspoguļojot mākslinieku profesionalitāti. Katrs no dalībniekiem veidos 8 x 1.9 metrus lielu grafiti mākslas darbu, kurus festivāla mākslinieciskais vadītājs, Dainis Rudens, apvienos vienotā ansamblī.

Festivāla mākslinieki – Zahars ZE; Artūrs AE; Anastasija Bikova un Grieta Butjankova; Ēriks Caune; Kristaps Zelmenis; Mina; Rambo Kaos; Roberts Galviņš; Sanita Skalbe.

Darbi klātienē apskatāmi jau no 22. maija – Jelgavā,  Loka maģistrāles un aviācijas ielas krustojumā.

Festivālu rīko Jelgavas pilsēta un Iestāde "Kultūra" ar "Zemgales plānošana reģiona", "Valsts Kultūrkapitāla fonda" un "Latvijas Valsts mežu" atbalstu. 

Uzzini vairāk www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv