Šogad Jelgavā gaidāmi vairāki saulgriežu ielīgošanas pasākumi – TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts” notiks 18. jūnijā, oriģināls BJDK “Vēja zirdziņš” koncerts “saDZIRDĒT” gaidāms 19. jūnijā, bet saulgriežu ielīgošana pils saliņā un lielformāta šamota skulptūru kvēlošana Pasta salā norisināsies 21. jūnijā.

IMG_4643.JPG


Saulgriežu ielīgošanas pasākumi Jelgavā sāksies 18. jūnijā pulksten 20, kad brīvdabas koncertzālē “Mītava” norisināsies TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts”. Koncertu vadīs TV dīva Jana Duļevska un radio “Star FM” ētera balss Jānis Romanovskis.

Šogad koncertā piedalīsies Latvijā iemīļoti, dažādu žanru mūzikas pārstāvji: Aija Vītoliņa, Katrīna Dimanta, Grēta Grantiņa, Kato, Zebrene, Mārcis Auziņš, Ivo Fomins, Jānis Stībelis, Guntars Račs un “Saldās sejas”, “Sudden Lights”, “Very Cool People”, “Elektrofolk”, “Latgaliešu Reps”, “Jauno Jāņu Orķestris”, “Dziļi Violets” un daudzi citi. Pēc koncerta pulksten 23 uz ballīti līdz rīta gaismai aicinās STAR FM DJ. Biļetes uz pasākumu pieejamas ŠEIT!

57c7-627d0baee2ded.jpg


Bet 19. jūnijā pulksten 22 Jelgavas pils saliņā Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš” izdejos noslēpumu un mistērijas caurvītu uzdevumu. Brīvdabas koncerts “saDZIRDĒT” vēstīs par laiku pirms dabas pilnbrieda, kad gaiss ir smaržu un mistiskas burvības pilns. Tas būs stāsts par kādu meiteni, kas sadzird un jūt vairāk kā citi, taču saulgriežu laikā šīs spējas var piemist visiem, kas vēlas ieklausīties.

Dažādu dzīvo radību lomās iejutīsies un horeogrāfiskās ainas izdejos ap 200 kolektīva septiņu dažādu vecuma grupu dejotāji. Tos jaunās un daudzveidīgās orģinālhoreogrāfijās vedīs “Vēja zirdziņa” mākslinieciskā vadītāja Alda Skrastiņa un repetitori Guna Trukšāne, Arvils Noviks. Jāmin, ka koncerta apmeklētājiem konkrētas sēdvietas nav paredzētas, tādēļ aicinām nodrošināties ar savu pledu vai piknika krēslu.


GS2_2543.jpg

Jelgavas iedzīvotāji un viesi vasaras saulgriežus, 21. jūniju, aicināti pavadīt pils saliņā, kur kopā ar folkloras kopām “Dimzēns”, “Liepāre”, “Dreņģeri”, “Svitene”, “Leimaņi” un Rīgas Danču kluba dejotājiem godināsim mūsu senču tradīcijas – vainagu un vītņu pīšanu, sadziedāšanos, uguns rituālus, saules pavadīšanu, ozola aplīgošanu, uguns plostu un Jāņu pūdeles iedegšanu, dančus un rotaļas.

_AR_0537_0.jpg

Vasaras saulgriežu ielīgošana Pils saliņā ir ilggadēja tradīcija. Tā sāksies pulksten 20 un ilgs līdz pat pulksten 23.45, kad kopīgi dosimies uz Pasta salu vērot lielformāta šamota skulptūru kvēlošanu. 21. jūnijā pulksten 24 Pasta salā, ugunīgi spīdot četrām, trīs valstu mākslinieku veidotām šamota skulptūrām, noslēgsies 10. Starptautiskais lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijs.