No 3. līdz 5. februārim Jelgavā jau 24. reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura ietvaros 32 mākslinieki no 12 valstīm ledū attēlos senās dievības. Trijās norises vietās -  Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un brīvdabas koncertzālē "Mītava" gaidāms plašs kultūras un izklaides piedāvājumu klāsts. To iespējams aplūkot ŠEIT.

Pasākuma laikā pilsētā iespējama paaugstināta satiksmes intensitāte un sastrēgumi. Aicinām autovadītajus būt uzmanīgiem un festivāla laikā izvairīties no braukšanas pār Lielupes tiltu - automašīnas novietojot stāvlaukumos, kas būs pieejami abos upes krastos. Festivāla viesi dodoties uz Jelgavu aicināti iepazīties ar satiksmes organizāciju pilsētā un sekot izmaiņām navigācijas lietotnē “Waze”.

Satiksmes ierobežojumi

Festivāla galvenā skatuve atradīsies brīvdabas koncertzālē “Mītava” taču Pasta salā tēlnieki uzsāks darbu pie skulptūru veidošanas jau no 30. janvāra. Līdz ar to no 26. janvāra  līdz 8. februārim Pasta sala būs slēgta. Savukārt, no 1. februāra pulksten 9 līdz 6. februāra pulksten 20 slēgta satiksme arī Jāņa Čakstes bulvārī posmā no Elektrības ielas līdz Lielajai ielai, Driksas ielas posmā no Akadēmijas ielas līdz J. Čakstes bulvārim un Ūdens ielā. Lai piekļūtu mājoklim, Raiņa ielas iedzīvotāji aicināti izmantot Elektrības ielu, savukārt citu ēku iedzīvotājiem piekļuve mājoklim tiks nodrošināta. Savukārt no 2. līdz 6. februārim gājēju tilts “Mītava” būs pieejams tikai pasākuma apmeklētājiem.

Satiksme ledus 2023.JPG

 


Stāvlaukumi

Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens tilts, tādēļ, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes krastā, no kuras plānots iebraukt pilsētā, un neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. Tāpat festivāla viesus, kas uz Jelgavu dosies no Rīgas aicinām izmantot vilcienu.

Iebraucot pilsētā no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot pļavā pretī Jelgavas pilij un Cukura ielā pļavā pie Lielipes kreisā krasta promenādes, Zemgales Olimpiskā centra un Jelgavas Ledus halles stāvlaukumos. Savukārt, iebraucot pilsētā no Dobeles vai Šauļu puses autovadītāji aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C, kur paredzētas vietas vieglajām automašīnām un autobusu novietošanai, kā arī citos pilsētas stāvlaukumos, kas norādīti satiksmes organizācijas shēmā.

Tūroperatori un tūrisma aģentūras aicinātas autobusus novietot stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Šis stāvlaukums būs paredzēts tikai autobusiem. Pilssalas ielu, nogriežoties no Lielās ielas, šķērso Lielupes tilts, tāpēc vēršam uzmanību, ka autobusam jābūt ne augstākam par 4 metriem. Pilssalas ielā pie tējas namiņa "Silva" tiks organizēts stāvlaukums personām ar invaliditāti, kuru izmantot varēs uzrādot invalīdu stāvietas izmantošanas atļauju un to izvietojot automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Steidzīgie pilsētas caurbraucēji aicināti neiebraukt Jelgavas centrā un izmantot apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja.

Spied ŠEIT, lai brauktu ar "WAZE". Jelgavas valstspilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni "Waze'", kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot savu maršrutu.

 

Vairāk informācijas par satiksmes ierobežojumiem un festivāla teritoriju ŠEIT.

 

 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.