No 5. līdz 7. februārim satiksimies Jelgavā, Baltijā vērienīgākajā ledus skulptūru festivālā. Šoreiz māksliniekus aicinām ļaut vaļu fantāzijai ielūkojoties pārsteidzošajā dzīvnieku pasaulē, interpretējot festivāla tēmu "ZOO". 

ZOO – šis lakoniskais apzīmējums ir atpazīstams visā pasaulē un saistās ar dzīvnieku pasauli. Ne vien ar cilvēku radīto dzīvnieku pasauli zooloģiskajā dārzā, bet neaprakstāmi daudzveidīgo faunu, kas pastāv līdzās mums – uz sauszemes un ūdenī. Un arī mūsos. Dzīvnieks sevī nes savvaļu, bet mijiedarbībā ar cilvēku – pieradinātu dabu, kurā cilvēks var kļūt gan par dzīvnieka būtiskāko apgādnieku, gan – lielāko ienaidnieku. Bet dažkārt arī mūs pašus vada dzīvnieciski instinkti, un mēdz teikt, ka ikkatrā no mums slēpjas kāds dzīvnieks, vai varbūt zvērs? Kur beidzas cilvēcība un sākas dzīvnieku valstība? Vai zooloģiskā dārza būrī mītoša lauva ir cilvēciskāka par stepē dzīvojošo? Un, vai cilvēku, kas dodas medībās, vada dzīvnieciski instinkti? Cilvēku un dzīvnieku vieno daba, taču daba cilvēka un dzīvnieka skatījumā ir atšķirīga. Šogad aicinām tēlniekus ledus mākslā atklāt krāšņo dzīvnieku pasauli – tās skaistumu un izaicinājumus. 

Ledus_skulpturas_piektdiena_billijs_locs_printsize-0233.jpg

Līdz 30. novembrim iesūtot skices un aizpildot pieteikuma anketu aicinām labākos tēlniekus no visas pasaules parādīt cik dažādi dzīvnieku pasaule atainojama ledus mākslā.

Mākslinieku iesniegtos pieteikumus izvērtēs žūrijas komisija, izvēloties labāko skiču un ideju autorus, kuri iegūs tiesības piedalīties 23. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursā, kas norisināsies no 31. janvāra līdz 6. februārim.

Plašāka informācija: NOLIKUMĀ

! Nolikumā veiktas izmaiņas. Aicinām māksliniekus rūpīgi iepazīties pirms skiču sagatavošanas un pieteikuma nosūtīšanas. 

Pirmais_attels_billijs_locs_printsize-0234.jpg

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā, Latvijā, notiek jau 23. gadu. Festivāls tā pastāvēšanas gadu laikā ir audzis un attīstījies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību ārzemju mākslinieku un citu starptautisku festivālu vidū. Ik gadu tas Jelgavā pulcē vairāk nekā trīsdesmit pasaulē atzītus profesionālus tēlniekus un māksliniekus no dažādām valstīm. 2021. gadā festivāla konkurss norisināsies no 31. janvāra līdz 7. februārim. 

Jelgavnieki un pilsētas viesi ielūkoties pārsteidzošajā un gaistošajā ledus mākslas pasaulē aicināti no 5. līdz 7. februārim.


Sekojot līdzi Covid–19 izraisītās pandēmijas attīstībai un atsaucoties uz valstī un pasaulē noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem infekcijas izplatības ierobežošanā, festivāla organizatoriem ir tiesības atcelt festivālu vai mainīt tā norises formu atbilstoši esošajai situācijai.