Šodien Jelgavā, Pasta salā, vārtus vēra Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks, aicinot iepazīt antīkās pasaules tēlus un leģendas 15 lielformātā smilšu tēlniecības darbos. Visas dienas garumā pasākuma viesu priecēja aktivitātes visai ģimenei, plaša koncertprogramma un vakara noslēgumā unikāls šamota skulptūru kvēlošanas šovs.

010-ieskats-summer-signs-by-kristaps-hercs.jpg

Smilšu mākslasdarbu veidošanā šogad tika izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāsu smilšu.  Nepilnas nedēļas laikā 15 mākslinieki no astoņām valstīm - Latvijas,  Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV, Pasta salā iedzīvināja šī gada festivāla tēmu “Antīkā pasaule”. Savukārt, festivālā demo skulptūru, kas šogad ir līdz šim augstākā - 15x8 metri, veidoja viens no titulētākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle, kopā ar Maiju Punculi, Aināru Zingniku un Viļus Matuti.

062-ieskats-summer-signs-by-kristaps-hercs.jpg

Festivāla rīta programma kā ierasts  tika aizvadīta ar aktivitātēm visai ģimenei – atrakciju parki, izrādes bērniem un dažādas radošās darbnīcas. Bet jau no pulksten 16.30 ar plašu koncertprogrammu priecēja mūziķi no Latvijas un Lietuvas – ATOM, CREDO, Colours of Bubbles  un Mākoņstūmēji.

Savukārt, vakara noslēgumā pasākuma viesi varēja vērot unikālu lielformāta šamota skulptūru kvēlošanas šovu . Divpadsmit dienu laikā četri mākslinieki – Jānis Leimanis, Katrīna Vīnerte, Irēna Šliuželiene un Vilius Šliuželis – Pasta salā veidoja keramikas skulptūras no šamota masas. Lai jau šodien - festivāla atklāšanas dienā tas dedzinātu 1200 grādu karstumā uzburot unikālu kvēlošanas šovu zem Jelgavas naksnīgajām debesīm. Skulptūras tapa sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Zemgales plānošanas reģionu un Latvijas valsts mežiem.

023-ieskats-summer-signs-by-kristaps-hercs.jpg

Jau rīt, 9. jūnijā, smilšu skulptūru parks Pasta salā būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Dienas pirmajā pusē papildu skulptūru apskatei tiek piedāvāta  programma ģimenēm ar  bērniem, bet jau no pulksten 16.30 uz skatuves kāps Latvijā iemīļoti mūziķi – Rahu the Fool, Dziļi violets un un Opus Pro

Festivāla laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Satiksmes organizācijas shēma pieejama ŠEIT.

Jāatgādina arī, ka pirms došanās uz festivālu, jāparūpējas par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un galvassegu. Aktīvās atpūtas cienītāji aicināti ņem līdzi volejbola bumbas un pelddvieli.