Aicinot izbaudīt siltos un nesteidzīgos vasaras vakarus brīvdabas koncertzāle “Mītava”, Jelgavā visa jūlija mēneša garumā piedāvā brīvdabas kinoseansus. Jau no 13. jūlija godalgotas kinofilmas no visas pasaules. Ieejas maksa 3 eiro.

Kino no visas pasaules, kas saņēmis godalgas prestižākajos kinofilmu festivālos. Kopā ielūkosimies gan rakstnieku dzīvē un jaunu stāstu radīšanā, risināsim eksistenciālus jautājumus, meklēsim atbildes uz dažādiem noslēpumiem, stāsts par cilvēka labāko draugu, kā arī citi romantiski, komiski un dramatiski notikumi.

Ieeja kinoseansos uzrādot derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, apliecinot vakcināciju pret Covid -19 vai tā pārslimošanu. Atrodoties teritorijā nav jāievēro distance un nav jālieto mutes un deguna aizsegs.

Ieejas maksa 3 eiro. Biļetes nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv . Norises vietā biļetes nopērkamas tikai par skaidru naudu.


13. JŪLIJS / 22.30 (Otrdiena)

VASARAS SKOLA (The Workshop) / Francija 2017 / Drāma, romantika

Notikumi risinās Lasiotā, nelielā pilsētā netālu no Marseļas Francijas dienvidos, kura agrāk bija zināma kā turīga ostas pilsēta. Pēc kuģu piestātnes slēgšanas pirms 25 gadiem bezdarbs ir kļuvis par iedzīvotāju ikdienas realitāti. Uz vispārēja pagrimuma fona vasarā tiek sarīkots rakstniecības seminārs, lai septiņiem jauniešiem palīdzētu atrast darbu. Pieaicināto grupu vada pazīstama rakstniece Olīvija Dežazē, kas aicina dalībniekus rakstīt kriminālromānu. Semināru laikā arvien vairāk kļūst pamanāms jaunietis Antuāns. Viņš ir provokatīvs un agresīvs, pretojas visiem, tostarp Olīvijai. Turklāt viņa radītais kriminālromāns ir par aukstasinīgu masu slepkavību, ko gatavo stāsta galvenais varonis. Antuāns izprot slepkavu pārāk labi. Ar katru dienu Olīvijai jaunais rakstnieks sāk šķist arvien pievilcīgāks un bīstamāks.

Filmas garums 1h 53 min


17. JŪLIJS / 22.30 (Sestdiena)

GLĀBJOT DZĪVOS (Réparer les vivants) / Francija, Beļģija 2016 / Drāma

Viss sākas rītausmā ar trim jauniem sērferiem bangojošā jūrā. Dažas stundas vēlāk atceļā uz mājām notiek negadījums. Simons tiek pieslēgts dzīvības uzturēšanas sistēmai slimnīcā Havrā, un viņa eksistence kļūst teju iluzora. Tai pat laikā Parīzē Klēra, bijusī orķestra vijolniece un divu pieaugušu dēlu māte, gaida orgānu transplantāciju, kas viņas dzīvei piešķirs otro elpu. Viņu ceļam starp dzīvību un nāvi līdzās stāv divas ārstu komandas, kuru ikdiena ir izaicinājumiem pilna.

Filmas garums 1h 43 min


20. JŪLIJS / 22.30 (Otrdiena)

MAĢISKĀS NAKTIS (Notti magiche) / Itālija 2018 / Komēdija

Pagājušā gadsimta 90. gadi. Vakarā, kad noslēdzas Pasaules kauss futbolā, no Tibras izceļ kāda producenta līķi. Galvenie aizdomās turētie šīs slepkavības lietā ir trīs daudzsološi scenāristi. Filma, kurā “film noir” elementi ievīti satīriskā komēdijā, stāsta par itāļu kino Zelta laikmetu.

Filmas garums 2h 5 min


23. JŪLIJS / 22.30 (Piektdiena)

CĪSIŅSUNS (Wienner-Dog) / ASV 2016 / Komēdija, drāma

Suns nav vainīgs. Četri stāsti, kurus vieno cilvēcība, absurds, Amerika, ironija, neveiklība, mīla, nāve un… takšu šķirnes kucīte. “Daba par viņiem negādā. Mēs esam suņa vienīgie draugi… “ – kaut suns te kalpo tikai kā filtrs, caur kuru pētīt mirstīgumu un visa veida nožēlojamības banalitāti. Filmā skan Kloda Debisī sapņainā Mēness gaisma un Marka Šaimana Takša balāde.

Filmas garums 1h 28 min


25. JŪLIJS / 22.30 (Svētdiena)

BALTA, BALTA DIENA (A White, White Day) / Islande, Dānija, Zviedrija 2019 / Komēdija, drāma

Nomaļā Islandes mazpilsētā dzīvo Ingimundurs – tēvs, vectēvs, atvaļināts policists un atraitnis. Laika plūdums neremdina sēras, kas viņu savalgojušas pēc sievas traģiskās nāves. Turklāt kāds nejauši uziets pavediens rada aizdomas par iepriekš nenojaustu nodevību. Vēlme noskaidrot patiesību kļūst par apdraudējumu sev pašam un tuvākajiem.

Filmas garums 1h 39 min


27. JŪLIJS / 22.30 (Svētdiena)

LĒDIJA MAKBETA (Lady Macbeth) / Lielbritānija 2016 / Drāma, romantika

Lēdija Makbeta ir spēcīgs, skaists un ziņkārīgs dzīvnieks, kuru vada dziņas un apbrīnojami spēcīgi pamatinstinkti. Filma talantīgi pakļauj, vienu mirkli liekot izjust empātiju pret nepieredzējušo meiteni, par kuru ciniski ņirgājas viņas vīrs, bet jau drīz – būt lieciniekiem slepkavībai, ko varone iesāk emociju uzplūdā, bet pabeidz ar vēsu prātu.

Filmas garums 1h 29 min


Kinoseansi tiek rīkoti atbilstoši dotajā brīdī aktuālajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma