Ikviens jelgavnieks 1. jūlijā tiek aicināts ieskandināt XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, pie Jelgavas Kultūras nama pavadot pašmāju kolektīvus svētku gaitās. Jelgavu Latvijas valsts simtgadei veltītajos Dziesmu un Deju svētkos pārstāvēs 40 kolektīvi – kopumā 1188 dalībnieki.

Jelgavas kolektīvu saimi ir papildinājuši divi jauni kori – “Balti” un “Re kā!”. Svētkos piedalīsies arī Jelgavas tehnikuma deju kolektīvs, Jelgavas vokālie ansambļi, pūtēju orķestri, mazākumtautību kolektīvi, folkloras kopa, tautas mūzikas ansamblis, amatierteātris un tautas lietišķās mākslas studija.

Vairums pilsētas māksliniecisko kolektīvu jau aizvadījuši skates un konkursus, bet Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” gatavojas “Dziesmu karu” finālam, kuram izvirzīti 39 Latvijā visaugstāk novērtētie kori. “Spīgo” “Dziesmu karu” pusfinālā ieguva 47,78 punktus no 50, kas ir augstākais rezultāts sieviešu koru konkurencē. Sieviešu koru grupai paredzētais fināls Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, notiks 30. jūnijā no pulksten 13 līdz 15.

Fināla konkursu jau ir aizvadījuši Jelgavas dejotāji – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku skatēs visaugstāk novērtētie jauniešu un vidējās paaudzes grupas deju kolektīvi, kuru vidū bija arī LLU tautas deju ansamblis “Kalve” un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Diždancis”. Jūnija sākumā tie cīnījās par Dziesmu un deju svētku Lielo balvu.

Gatavošanās Dziesmu un Deju svētkiem ir nepārtraukts process, tādēļ pašvaldība katru gadu paredz finansējumu kolektīvu tērpu šūšanai. Šo piecu gadu gaitā vairāki kolektīvi ir tikuši pie jauniem tērpiem vai to detaļām. Īpašu atzinību par saviem tautas tērpiem saņēmis iestādes “Kultūra” kamerkoris “Tik un tā”, kas uzaicināts piedalīties Latviešu tautastērpu skatē 5. jūlijā koncertzālē “Palladium”.

1. jūlijā pie Jelgavas kultūras nama, Sabiedrības integrācijas pārvaldes, Jelgavas Mūzikas, Amatu un 4. vidusskolas, kā arī pie autoostas no plkst. 15 līdz 15.30 pavadīsim mūsu pilsētas pārstāvjus ceļā uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Informējam, ka līdz ar pavadīšanu gaidāmi satiksmes ierobežojumi. Krišjāņa Barona ielā, posmā no Uzvaras līdz Pasta ielai, no 30.06 plkst. 16 līdz 01.07. plkst. 16 būs aizliegts stāvēt transportam. Savukārt automobiļu kustībai šī iela tiks slēgta no plkst. 14.30 līdz 16.00.

Nedēļas garumā mākslinieciskos kolektīvus pulcēs vairāk nekā 65 svētku pasākumos Rīgā, kuros kopumā piedalīsies 43 290 dalībnieki no Latvijas un 21 pasaules valsts - 16500 kordziedātājus no 427 koriem un 18174 dejotājus no 739 kolektīviem.

Turēsim godā tautas tradīcijas, dejosim un dziedāsim no visas sirds, kā arī ieskandināsim svētkus kopā!

Satiksmes ierobežojumi

Dziesmusvetki.jpg