Valsts svētku laikā aicinām apmeklēt pasākumus Jelgavā: lāpu gājienu, latviešu filmu seansus, dažādus valsts svētkiem veltītus koncertus, 3D multimediālu šovu, ugunszīmju iedegšanu, uguņošanu u.c.

Lielo valsts simtgades programmu Jelgavā plānots atklāt 9. novembrī ar koncertu “Caur trejdeviņiem gaismas lokiem...”, kas norisināsies Jelgavas Kultūras nama mazajā zālē, dienu vēlāk – latviešu filmu seansi ar jaunajām, simtgadei veltītajām filmām - “Tēvs nakts” un “Homo novus”.

Pieminot 1919. gadā notikušās brīvības cīņas un, godinot drosmīgos cīnītājus, kas atdeva savas dzīvības par mūsu tēvzemes neatkarību, Jelgavā 11. novembrī notiks lāpu gājiens un Lāčplēša dienai veltīts koncerts pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem. Aicinām visus lāpu gājienā doties kopā, pulcējoties O.Kalpaka un Svētes ielā no pulksten 16.30.

11novembris.jpg

Gājiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi lāpas, kā arī pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanās lentītes. Gājiens sāksies pulksten 17.00 un noslēgsies pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem, kur pulksten 17.45 sāksies svētku koncerts. Programmā piedalās: solisti Līga Rīdere, Ģirts Alsters un koris “Balti”. Svētku koncerta norisei sekot līdzi varēs arī tiešsaistē “LMT straumē”.

Valsts 100. neatkarības gadadienas svinības 18. novembrī Jelgavā sāksies pulksten 12 ar zvanu skaņām Latvijai Jelgavas baznīcās, kam sekos ziedu nolikšanu pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. Tāpat no pulksten 12 Hercoga Jēkaba laukumā līdz pat vēlam vakaram svētku koncertā uzstāsies grupas “Pilnmēness”, “Credo” un citi mākslinieki.

Savukārt pulksten 16.30 Zemgales Olimpiskajā centrā norisināsies svētku lielkoncerts “Mēs esam Latvija! ”, kurā vairāk nekā 600 dalībnieku aicina uz kopīgu svinēšanu.

Briviba_koncerts_preview-0021.jpg

No pulksten 17 atdzīvosies Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis. Uz ēkas sienas būs vērojama īpaši svētkiem veidota 3D grafikas, skaņas un gaismas simbiozes multimediāls svētku uzvedums “Pilsētas dziesma”. Projekcija darbosies ik pēc 5 minūtēm un to aplūkot varēs līdz pulksten 22. Tāpat no pulksten 17 Hercoga Jēkaba laukuma zaļajā zonā jelgavnieki iedegs ugunszīmes.

kultura_18nov2014-2.jpg

Vakara kulminācija -  svētku uguņošana pulksten 20 no Lielupes promenādes.

Svētku laikā pirmizrādi piedzīvos jau pieminētās latviešu filmas “Tēvs nakts” un “Homo novus”. Filmas tiks demonstrētas 10. un 19. novembrī.

Latvijas gada dienā, 18. novembrī, Jelgavas Kultūras namā bez maksas būs iespējams noskatīties dokumentālās filmas “Astoņas zvaigznes”, “Baltu ciltis”, “Mērijas ceļojums”, kā arī ģimenes filmu “Bille”.

Lielo simtgades programmu Jelgavas Kultūras namā, 21. novembrī pulksten 19, noslēgs koncerts “...manai, tavai un mūsu brīvībai...”. Svētku sajūtu uzburs Jelgavas kamerorķestris un solisti Ē. Kiršfelds, I. Āboliņa, B. Zviedre. Par koncerta vadīšanu parūpēsies L. Jakovļeva un diriģents A.Meri.

18_NOVEMBRIS_2018.jpg


Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.