Šajā nedēļas nogalē, 13. martā jelgavniecei, leģendārajai latviešu estrādes dziedātājai Norai Bumbierei apritētu 74 gadi. Pieminot izcilo izpildītāju dzimšanas dienā, Jelgavā - pilsētā, kur N. Bumbiere uzsākusi savas muzikālās gaitas - visas dienas garumā no pulksten 11 līdz 20 skanēs viņas iedziedātās dziesmas.

Sestdien pieminot vienu no spožākajām 20. gadsimta latviešu estrādes māksliniecēm, ikviens jelgavnieks un pilsētas viesis var doties pastaigā gar skvēru aiz Jelgavas kultūras nama, kur pie N.Bumbierei veltītā pieminekļa skanēs viņas izpildītās dziesmas. Mūzika būs dzirdama skvērā un tā tuvākajā apkārtnē visas dienas garumā, tāpēc garāmgājēji lūgti nepulcēties un ievērot visas epidemioloģiskās drošības prasības.

N.Bumbiere bija Rīgas estrādes orķestra (REO), grupu "Modo", "Sono", "Tip Top", "Sandra un Harijs" soliste, dziedājusi solo un duetā ar Viktoru Lapčenoku, Ojāru Grinbergu un citiem māksliniekiem. Viņas samtainā, tembrāli krāsainā balss (alts, kontralts) un izcilais veikums koncertos un ieskaņojumos ir simbols latviešu estrādes mākslas zelta laikmetam, kas sākās 20. gadsimta 60. gadu otrajā pusē, vienlaikus ar viņas parādīšanos uz lielās skatuves. N.Bumbieres repertuārā bija visu redzamāko tā brīža estrādes žanra skaņražu dziesmas, viņas priekšnesumam raksturīga izcila muzikālā un mākslinieciskā kvalitāte, izjustas tembrālās un tekstuālās nianses. 2012. gadā Jelgavā atklāts viņai veltīts piemineklis, kā arī šeit regulāri tiek aizvadīti N.Bumbieres fonda rīkotie koncerti un konkursi, kuros uzstājas gan latviešu estrādes zvaigznes, gan jaunie izpildītāji.