Īpašu dāvanu jelgavniekiem pilsētas svētkos sarūpējis Jelgavā dzimušais mūziķis Kārlis Kazāks, piektdienas vakarā un sestdienas rītā sniedzot solokoncertus Jelgavas dzīvojamo māju pagalmos. 

Šī ir dziesminieka K.Kazāka pirmā tikšanās ar klausītājiem kopš izziņota ārkārtējā situācija valstī, un ideja par koncertiem jelgavniekiem pieder pašam mūziķim, kurš joprojām sajūt saikni ar dzimto pilsētu, un sešu pieturu garā tūre Jelgavā uzsākta tieši viņa dzimtajā pagalmā Brīvības bulvārī. Uzstāšanās pavadīja mūziķa atmiņu stāsti par laiku, kas ticis aizvadīts Jelgavā, dziesmām, kas šajā laikā radušās, kā arī dažādām pārdomām par dzimtās pilsētas nozīmi.

K.Kazāks klausītājiem izpildīja gan savas kompozīcijas, gan tautasdziesmas, tostarp "Pie Dieviņa gari galdi", "Es cēlīšu istabīnu" un "Kaijiņa". Mūziķis muzikālajā Jelgavas pagalmu tūrē dodas ar savu motociklu, uz kura uzstādīta ģitāras soma, kā arī skaļrunis, braucamrīkam kalpojot kā pārvietošanās līdzeklim un reizē radot nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu. Šo salikumu mūziķis nosaucis par "mūziciklu", piebilstot, ka tas būs veids, kā visas vasaras garumā viņš varēs tikties ar klausītājiem

Foto: Jelgavas pilsēta