Atzīmējot Jelgavas  “KULTŪRAS” 20 dzimšanas dienu no 1. februāra Jelgavas kultūras nama pirmā stāva foajē apskatāma fotoizstāde – aicinot ielūkoties pēdējo desmit gadu spožāko, krāšņāko un spilgtāko kultūras notikumu fotomirkļos.

Šķiet vienā elpas vilcienā ir paskrējuši radošiem un dzirkstošiem “KULTŪRAS” notikumiem piepildīti 20 gadi. Šogad kopā ar jums mīļie kultūras baudītāji vēlamies atzīmēt “KULTŪRAS” 20. dzimšanas dienu, tāpēc aicinām ielūkoties pēdējo desmit gadu spožāko notikumu fotomirkļos.

Protams, 28 fotogrāfijās nevaram aptvert visus kultūras notikumus, tāpēc iestādes “KULTŪRA” kolektīvs izraudzījies spilgtākos mirkļus kuri īpaši palikuši atmiņā un vēl šodien liek priecāties par kopā paveikto un piedzīvoto. Starp notikumiem atradīsiet gan Jelgavas lielākos skulptūru festivālus un mākslas simpozijus, kas nu jau kļuvuši par pilsētas zīmolu, Latvijas valsts simtgades notikumus, tostarp lielkoncertu “Mēs esam Latvija”, multimediālo uzvedumu “Četri prezidenti”, Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālo poēmu “Kā ābeļdārzs ir brīvība”, kaujas rekonstrukcijas uzvedumu “Bermontiādei 100” u.c. Tāpat esam ļāvušies mākslinieciskajai brīvībai un lidojumam pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal pilsētā iedzīvinot grafiti ielu mākslu, kā arī Jelgavas jauniešu radītajā mūziklā “Sapņotāji”. Savukārt, viens no nozīmīgākajiem Jelgavas kultūras dzīves notikumiem ir jaunā mūzikas, mākslas un kultūras satikšanās vieta – brīvdabas koncertzāle “Mītava”. Iestādes “Kultūra” mākslinieciskajiem kolektīviem spilgti ir bijuši Dziesmu un deju svētki, kur Jelgava pārstāvēta ar vienu no lielākajām delegācijām. Nozīmīgi notikumi piedzīvoti arī ierobežojumu laikā, kad realizētas jaunas un pārdrošas idejas. Un protams, neiztikt arī bez pasākumiem kuri nu jau kļuvuši par tradīciju.

Paldies ikvienam, kurš ir bijis kopā ar mums bagātinot un ar emocijām piepildot  Jelgavas kultūras notikumus. Krāsim iespaidus, notikumus, piedzīvojumus un  sapņosim, ļaujoties radošuma piepildītam jaunajam “KULTŪRAS” lidojumam.

Izstāde Jelgavas kultūras nama pirmā stāva foajē apskatāma no 1. februāra līdz marta beigām. Apmeklējot izstādi jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, apliecinot vakcināciju vai pārslimošanu. Kopā ar sertifikātu jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Apmeklējot izstādi jālieto medicīniskā maska vai FFP2 respirators.