Jelgavas zelta tēlnieku komanda Aļaskas ledus skulptūru čempionātā Fairbanksā (ASV), "multibloku" kategorijā izcīna uzvaru. Mākslinieki festivālā startēja ar skulptūru "Visuma sirds", atklājot, ka visums ir bezgalīgs, tāpēc tā centrs ir un var būt jebkur. Arī katrā no mums un mūsu sirdīs.

Ledus skulptūru čempionātā "Ice Alaska" piedalījās 11 labākās komandas no visas pasaules. Tajā skaitā Japānas pārstāvji, kas līdz šim tika uzskatīti par spēcīgāko komandu pasaulē un ir vairākkārtēji 1. vietas laureāti Aļaskas un citos ledus skulptūru veidošanas konkursos. Šoreiz Japānas ledus karaļiem nācās piekāpties Latvijas komandai, kas "multibloku" kategorijā ieguva 1. vietu ar skulptūru - "Visuma sirds".

Sešās dienās mākslinieki – Kārlis Īle, Maija Puncule, Ainars Zingniks un Mintauts Buškevics – izveidoja skulptūru no deviņiem lielajiem blokiem, kopā izmantojot aptuveni 15 tonnas ledus. Katra bloka izmērs 1,8 x 1,2 x 0,8 metri, kas ir apmēram 1,7 tonnas. Skulptūras platums 7 metri, augstums - 4 metri.

-3396840cd750b.jpg


Vairāk par festivālu: https://www.icealaska.org

Foto: mākslinieku personīgais arhīvs un publicitātes foto