5. oktobrī pulksten 19 Latvijas koncerttūres ietvaros Jelgavas kultūras namā viesosies vijolnieks Daniils Bulajevs un Liepājas Simfoniskais orķestris. Diriģenta Andra Veismaņa vadībā māklsinieki atskaņos Fēliksa Mendelszona vijolkoncertu, programmā iekļot arī Volfganga Amadeja Mocarta un Pētera Čaikovska darbus.

SBA_1471_ Vecbralis_sbart_lv_371 28678377-min.JPG

Talantīgais, 18 gadus vecais vijolnieks D. Bulajevs 2020. gadā nominēts Lielajai Mūzikas balvai kategorijā "Gada jaunais mākslinieks". Viņš ir piedalījies mūzikas festivālos daudzās pasaules valstīs un ieguvis augstākos novērtējumus starptautiskos konkursos. Mūziķis vijoļspēli apguvis Nellijas Sarkisjanas klasē Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Četru gadu vecumā, Gidona Krēmera uzstāšanās iedvesmots, D. Bulajevs izvēlējies spēlēt vijoli un jau pēc gada kā solists koncertējis kopā ar kamerorķestri.

DaniilBulajev_09_21-190_2-min.jpg

Koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris un D. Bulajevs atskaņos Fēliksa Mendelszona vijolkoncertu. Vācu komponista skaņdarbi ir harmoniski un gaiši. Mākslinieks neslēpa, ka komponējot domā par plašu klausītāju loku, kura gaumi vēlējās audzināt – novērst no jūsmošanas par ārišķīgu virtuozitāti. Koncerts vijolei un orķestrim miminorā to apliecina un ir pretstats citiem 19. gadsimtā tapušajiem opusiem. Koncerta programmā iekļauta arī uvertīra vienai no populārākajām Volfganga Amadeja Mocarta operām "Figaro kāzas" un pirmais Pētera Čaikovska simfoniskais darbs – simfonija "Ziemas sapņi".

 

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu ar Daniilu Bulajevu pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un vietnē bilesuparadize.lv.