Ar garāko svētku gājienu, unikālu lielformāta ziedu tērpu, gaismu un skaņas performanci un plašu koncertprogrammu piedaloties Latvijā iemīļotiem mūziķiem atklāta Jelgavas pilsētas svētku pirmā diena.

Caurvijot pilsētas dzimšanas dienas moto “Mēs esam Jelgava” jau tradicionāli svētku programma tika atklāta ar garāko gājienu Latvijā. Vairāk kā 5 kilometrus garajā gājienā krāšņos tērpos un ar muzikāliem priekšnesumiem savu mīlestību pilsētai apliecināja uzņēmēji, izglītības iestādes, mākslinieciskie kolektīvi, sporta klubi un citas organizācijas. Tāpat svētku gājienu papildināja lielāki un mazāki transportlīdzekļi kopā ar dažāda veida smago tehniku.

Pēc gājiena Jelgavas dzimšanas dienas svinības pacilātā noskaņojumā turpinājās ar plašu koncertprogrammu Hercoga Jēkaba laukumā. Pilsētas centru ar tautā iemīļotām melodijām pieskandināja “Baritoni”, “Raxtu Raxti” un “Krauja band”, savukārt, par īstu svētku ballīti parūpējās “Bermudu Divstūris”. 

Kamēr Hercoga Jēkaba laukumā notika ballīte, Jelgavas pils pagalmā zem pilsētas naksnīgajām debesīm svētku viesi varēja vērot unikālu mākslas performanci “Ziedu duets”. Latvijas Nacionālās operas un baleta tenors Juris Jope un mecosoprāns Baiba Renerte izpildot pasaulē atpazīstamas melodijas, operu un mūziklu duetus demonstrēja vairāk kā 5 metrus augstus un 4.5 metrus platus lielformāta skatuves tērpus ziedu veidolā, kas papildināti ar īpašiem gaismas un skaņas efektiem kopā veidojot krāšņu šovu. 

Svētku otrajā dienā, 25. maijā jau no pulksten 9.00 svinības turpināsies ar aktivitātēm visai ģimenei – gadatirgus, izrādes bērniem, atrakciju parki, burbuļu šovs un daudzas citas radošas meistarklases skvērā aiz kultūras nama, Hercoga Jēkaba laukumā un Raiņa parkā. Savukārt, pulksten 18.00 uz krāšņu jubilejas koncertu Zemgales olimpiskajā centrā aicina TDA “Lielupe”, bet  no pulksten 19.00 Hercoga Jēkaba laukumā  uz skatuves kāps Jelgavas dziedošie aktieri,  “Autobuss debesīs”, “Labvēlīgais tips” un “Crazy Dolls”. 

Satiksimies Jelgavā un svinēsim svētkus kopā!

Svētku programma ŠEIT.

Pirms doties uz Jelgavas pilsētas svētkiem iepazīsties ar satiksmes organizāciju un autostāvvietām ŠEIT.