Šodien Jelgavā ieradušies un darbus uzsākuši pieci keramiķi no trim valstīm - Gruzijas Lietuvas un Latvijas. Mākslinieki Pasta salā no 10. līdz 21. jūnijam piedalīsies 10. Starptautiskajā lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijā un kopumā izveidos četras lielformāta skulptūras.

20220610_143450.jpg

Šamota skulptūru tapšanas procesu Pasta salā varēs vērot ikviens interesents. Tās tiks veidotas, ievērojot šī gada simpozija tematu "Zīmes un nozīmes", kura galvenā doma ietver cilvēka dominanto vizuālo uztveri. Četrus lielformāta keramikas darbus veidos pieci mākslinieki no trijām valstīm. Nato Eristavi no Gruzijas veidos skulptūru ar nosaukumu “Totēms”, Vilius Šliuželis un Irēna Šliuželiene no Lietuvas mākslas darbā attēlos “Madonnu”, latvieši Jānis Leimanis - “Uguns burtniecību”, bet Ilze Emse-Grīnberga šamotā radīs skulptūru “Trusīt, bēdz”.

Skulptūrām iegūstot mākslinieku veidotās formas, tās tiks dedzinātas 1200 grādu karstumā, radot unikālu kvēlošanas šovu, kuru Pasta salā varēs vērot 21. jūnijā tieši pusnaktī. Skulptūru dedzināšanā piedalīsies folkloras kopa “Dimzēns”. Mākslas darbi vēlāk papildinās Jelgavas pilsētvidi. Plānots, ka pēc simpozija tās tiks izvietotas Pārlielupē pie Valdekas pils. 

Pasākumā tiks filmēts un fotogrāfēts. Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka iegūtais materiāls var tikt translēts, izplatīts un reproducēts bez ierobežojuma.