Ar vērienīgu pasākumu programmu Jelgavā aizvadītas valsts simtgades svinības. Hercoga Jēkaba laukumu izgreznoja Latvijai veltītas ugunszīmes, uz Svētās Trīsvienības torņa jaunā skanējumā un vizualizācijas atklājās ikvienam jelgavniekam zināmā dziesma «Satiksimies Jelgavā», bet Zemgales Olimpisko centru ieskandināja lielkoncerts, kas pulcēja vairāk nekā 600 pašmāju dziedātāju un dejotāju. Vakara izskaņā jelgavniekus tradicionāli kopā saveda svētku uguņošana.

Hercoga Jēkaba laukumā visas dienas garumā norisinājās koncerts ar jelgavnieku un jelgavas grupu piedalīšanos. Pulksten 17 turpat - Hercoga Jēkaba laukuma zaļajā zonā - Latvija tika iedegta "Ugunszīmēs", kur katra cilvēka noliktā svecīte bijā kā laba vēlējums Latvijai.

030-ieskats-18-novembris-by-kristaps_hercs.jpg

Multimediālais uzvedums «Pilsētas dziesma» pulcēja ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi līdz pat pulksten 22 baudīt skaisot šovu, kas uz Sv. Trīsvienības torņa uzbūra vēl neredzētas un krāšņas vizualizācijas.

Mes_Esam_Latvija_preview-0054.jpg

Zemgales Olimpiskajā centrā šovakar izskanēja svētku lielkoncerts «Mēs esam Latvija!», kas  pulcēja vairāk nekā 600 dziedātāju un dejotāju, kuri mūzikā un dejā izstāstīja mūsu valsts simtgades stāstu. Koncerta video ierakstu iespējams noskatīties ŠEIT. 

Vakara kulminācijā Jelgavas debesīs pacēlās svētku uguņošana, ko ievadīja pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svētku uzruna un Latvijas valsts himna, bet uguņošanas kulminācijas brīdī izskanēja Mārtiņa Brauna «Saule, Pērkons, Daugava».

Mes_Esam_Latvija_preview-0047.jpg

Jāatgādina, ka Jelgavā valsts svētku svinības noslēdzas 21. novembrī, kad godinām Jelgavas atbrīvotājus no Bermonta karaspēka – šajā dienā pulksten 15 ikviens aicināts nolikt ziedus Meža kapos, bet pulksten 19 kultūras namā norisināsies koncerts «…manai, tavai un mūsu brīvībai…», kurā muzicēs Jelgavas kamerorķestris un solisti. Diriģents – Aigars Meri. Biļetes uz pasākumu var iegādāties kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs.