Šodien Pasta salā noslēdzās tradicionālā LLU Meža fakultātes organizētā Meža diena. Šogad pasākuma "Mežs ienāk Jelgavā" devīze ir "Mežs mūsu ikdienā". Pasākuma apmeklētāji iepazinās ar meža nozari, tās darbības jomām un ražoto produkciju, iegūt zināšanas par koksnes un nekoksnes produktiem, to izmantošanas daudzveidību, uzzināja par izglītības iespējām meža nozares specialitātēs.

R_Subatovics_26676432_FOTO--49.jpg

No rīta pasākumu ar muzikālu sveicienu atklāja Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris "Rota" diriģenta Agra Celma vadībā. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzsverot meža nozīmi un atgādinot, ka par to visiem ir jārūpējas. Tāpat priekšsēdētājs A.Rāviņš uzrunāja jauniešus un pirmsskolas iestāžu audzēkņus, aicinot šodien apmeklēt pieejamos stendus, lai uzzinātu vairāk par mācībām un nākotnes darba iespējām meža nozarē. Priekšsēdētājs A.Rāviņš arī aicināja klātesošos apskatīt, kā tēlnieki kokam dod otro elpu, veidojot skulptūras no savu laiku nokalpojušiem kokiem.

R_Subatovics_26676432_FOTO--27.jpg

Meža dienā piedalās vairāk nekā 50 dalībnieku, tostarp Latvijā lielākie mežu apsaimniekotāji AS "Latvijas valsts meži" un SIA "Rīgas meži", viens no lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā SIA "Latflora", vadošais saplākšņa un tā produktu ražotājs Baltijas valstīs AS "Latvijas finieris", koka logu un durvju ražotājs SIA "Flora", kokapstrādes iekārtu ražotājs "Logver", elektroinstrumentu ražotāji "Husqvarna Latvija" un "Makita".

R_Subatovics_26676432_FOTO--10.jpg

Vienlaikus Pasta salā apmeklētāji var aplūkot, kā top koka skulptūras. Līdz 2. maijam norisinās festivāls "Otrā elpa", kurā pieci tēlnieki veido koka skulptūras. Ainars Zingniks kokā attēlos pasakas "Garā pupa" varoņus, Māris Gailis pievērsīsies pasakai "Div’ dūjiņas", Armands Vecvanags no koka veidos sunīti un kaķīti, Gundars Kozlovskis – lapsu un vārnu, bet Tautvils Paviļonis – sirēnu.

Tradicionāli festivālu ar instrumentiem atbalsta "Husqvarna Latvija". Meža dienas organizē LLU Meža fakultāte sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību un iestādi "Kultūra", Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm, kā arī amatniekiem un individuālā darba veicējiem. Pasākumu atbalsta Meža attīstības fonds, Pilsētas Elpa.

 

 

Foto: Raimonds Subatovičs

Informācija sagatavota Sabiedrisko attiecību pārvaldē