No 12. septembra Jelgavā, Pasta salā norisinās koka skulptūru festivāls “Otrā elpa”, kura laikā pieci Latvijas labākie tēlnieki mākslas darbos iedzīvinās dažādus pasaku tēlus. Savukārt,  jau rīt, 18. septembrī no pulksten 11, ikviens interesents aicināts vērot skulptūru tapšanas procesu klātienē apmeklējot pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā”.

Koka skulptūru festivāls “Otrā elpa” Jelgavā notiek “Meža dienas 2020” ietvaros un sadarbībā ar LLU Meža fakultāti rīkojot pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā”, kas interesentus gaidīs jau 18. septembrī no pulksten 11, Jelgavā, Pasta salā. Jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti klātienē vērot skulptūru tapšanas procesu.

Koka skulpturas 2020 14.09.2020-19.jpg

No 12. septembra pieci koktēlnieki no Latvijas – Agnese Rudzīte Kirillova, Donatas Mockus, Māris Gailis, Gundars Kozlovskis un Zigmunds Bielis Pasta salā uzsākuši darbu pie koka skulptūru izveides. Mākslas darbos attēlojot dažādus atpazīstamus un iemīļotus pasaku tēlus. Noslēdzoties koka skulptūru festivālam “Otrā Elpa” tēlniecības darbi tiks izvietoti Pasta salas tālajā galā, papildinot tur jau esošās skulptūras un bērnu rotaļu laukumu.

Māris Gailis kokā iecerējis iedzīvināt visiem tik zināmo latviešu tautasdziesmu “Kur tad tu nu biji, āzīti manu”, Zigmunds Bielis skulptūrā izstāstīs pasaku "Odi un zirgs", lapsu un vilku apņēmies radīt Gundars Kozlovskis, bet koka runci ar trīs dālderiem – Agnese Rudzīte-Kirillova, savukārt tēlnieks Donāts Mockus atveidos pasaku "Egle, zalkšu karaliene".

Koka skulpturas 2020 14.09.2020-5.jpg

Lai paplašinātu profesionālās mākslas ekspozīcijas telpu ar jauniem oriģināldarbiem, 2011. gadā Jelgavā tika rīkots pirmais Starptautiskais tēlniecības festivāls "Otrā elpa". Katru gadu izvēloties citus pieejamos resursus, tos transformē lielformāta vides skulptūrās. Par izejmateriālu tikuši izraudzīti rūpnieciskie metāla atgriezumi un metāllūžņi, kuri, ar profesionālu tēlnieku palīdzību, iegūst otro dzīvi. 2012. gadā festivālā "Otrā elpa", par veidošanas materiālu tika izvēlēts koks. No tā kopumā tika izveidotas 22 skulptūras un izvietotas dažādās Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēs un pilsētvidē.

Pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā” un koka skulptūru festivālu  “Otrā elpa” rīko LLU Meža fakultāte sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un iestādi “Kultūra”.

Atbalsta: Zemkopības ministrija, studentu biedrība “Šalkone” LVMI “Silava”, aģentūra “Meža pētīšanas stacija”, SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts ”, AS "Latvijas valsts meži",  AS "Latvijas Finieris" un  Pilsētas elpa. 

Skulptūras top ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Zemgales Plānošanas reģiona atbalstu.


Aicināma pasākumu apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2m distanci, roku higiēnu, kā arī izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja noteikta jebkāda veica izolācija.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēt, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.