Visai Jelgavas dejotāju, dziedātāju, folkloras kopu un pūtēju saimei Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki jau rit pilnā sparā. Vakar, pulkam pievienojoties vēl pēdējiem koriem, jelgavnieki Rīgā sastāda vienu no lielākajām Dziesmu un Deju svētku delegācijām ar 1180 dalībniekiem. Kopā būšanas prieks, pacilātība un svētku sajūta – ar šādiem vārdiem Jelgavas kolektīvu dalībnieki raksturo XXVI Dziesmu un XVI Deju svētku norisi. 


Jauniešu deju kluba “Zemgaļi” dalībnieki informē, ka dzīvošana skolā viņiem nesagādā grūtības, jo gan klases liekas glītas, gan vietas visiem pietiek, gan kaimiņi ir mierīgi, un arī ēdiens ir gards. Šī ir pirmā reize, kad dziesmu svētku dalībniekiem, kas apmetušies Rīnūžu vidusskolā, ir pieejamas āra dušas, par kurām skolas pagaidu iedzīvotāji ir sajūsmā, jo nav jāgaida rindās vai jābaidās par pietiekamu ūdens spiedienu tajās. “Deju svētki nav iedomājami bez jautrībām. Kas notiek deju svētkos - paliek deju svētkos. Pēc pirmajiem mēģinājumiem vēl tikai saprotam  uz kuru pusi skriet. Tagad tikai sākam aptvert, ka veidojam kaut ko lielu un skaistu,” par svētkiem un savu pieredzi atzīst JDK “Zemgaļi”.

gngg.jpg


Pēc aizvadīta pirmā mēģinājuma, meiteņu kora “Spīgo” kormeistare Krista stāsta, ka pārbūvētā estrāde ir skaista un arī skatītāju tribīnes ir grandiozas. “Šogad pozitīvi ir tas, ka ēdamzona izvietota nostāk no koncerta vietas, jo līdz ar to nenotiks klaiņošana ar šašlikiem rokās”. Krista atzīst, ka meiteņu kolektīvs ir priecīgs: “Pamazām notiek iekārtošanās un pielāgošanās skolai. Mežaparkā raisās tikai pozitīva atmosfēra. Svētku sajūta ir gandrīz vai taustāma”. 


Arī tautas deju ansamblis “Ritums” šos svētkus raksturo kā īpaši skaistus un darbīgus. Dalībniece Evita uzsver, ka dejotāji nav aizmirsuši arī par atpūtas brīžiem, kurus izbauda atvēlētajā laikā starp mēģinājumiem: “Dažreiz ir ļoti labi pabūt ar kolektīva biedriem ne tikai mēģinājumā vai koncertā. Pēc garas darba dienas nododamies nelielām ballītēm, kur kopā dziedam dziesmas ģitāras pavadījumā, turpinām dejot un spēlēt spēles”.

2e.jpg


Savukārt tautas deju ansambļa “Jaunība” dalībnieces Zane un Alise atzīst, ka dejotājiem mēģinājumu laikā jāpaspēj vairāk, kā tikai dejot. “Mēs pinam savus ziedu vainagus, sabučojam savus partnerus, atpūšamies, paguļam un nekavējam arī tik ļoti svarīgo iestāšanos augstskolā. Un ziniet, mums tas viss izdodas! Tā no visas sirds!”


Svētki ir sākušies arī jauniešu tautas deju ansamblim “Lielupe”, kuram sirsnīgā un reizē jautrā kopā dzīvošana skolā mijās ar sparīgiem mēģinājumiem Daugavas stadionā. “Ir sajūtas, ka dienas ir garas un laiks ir mainījis savu ritējumu. Mums tas patīk! Dažādie laikapstākļi netraucē it nemaz. Mums iet forši un ceram, ka citiem jelgavniekiem svētkos ar būs tikpat brīnišķīgs sabiedrotais - lielisks noskaņojums,” Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem novēl TDA “Lielupe”.

36641800_1854072087984095_6935856331697946624_n.jpg


Gatavi un pozitīvi noskaņoti ir arī jauktā kora “Mītava” dalībnieki. Arī gaidot un ēdot pusdienas, tiek dziedātas dziesmas. Kristīne skaidro, ka “ gatavošanās notiek vairāku gadu garumā. Gatavojāmies cītīgi izstrādājām visas nianses katrā no dziesmām. Dziesmā ir spēks. Tas uzlādē un dod spēku jaunam darba cēlienam. Mēs mīlam dziesmu, mēs mīlam Latvijas tautasdziesmu, jo tās ir mūsu saknes. Kods, kas iekodēts tautasdziesmā, ir tik īpašs, ka pat visgrūtākajos brīžos tautas dziesma spēj no jauna uzlādēt.”


Savukārt Inetai no jauniešu deju kolektīva “Diždancis” dienas skrien vēja spārniem: “Deju laukumā stundas burtiski lido. Vienā dienā izdzīvot tik dažādas emocijas – godu, lepnumu, prieku, uztraukumu, staltumu - tas ir lieliski. Redzēt un sajust gala rezultātu, uz kuru esam tiekušies divus gadus, ir dejotāja maize”.


Novēlam Jelgavas deju kolektīviem izturību un skaistus svētkus, dejojot un dziedot no visas sirds!