Mākslinieki no visas Latvijas festivālā "Grafiti. Izlaušanās. Jelgava." Loka maģistrālē pabeiguši darbu pie deviņiem ielu mākslas darbiem par tēmu "Izlaušanās". Uz sienas 60 metru garumā tapušos darbus festivāla mākslinieciskais vadītājs Dainis Rudens apvienos kopīgā ansamblī, kuru jau no 22. maija var novērtēt ikviens garāmgājējs.

Festivāla gaitā katrs no dalībniekiem veidojis 8x1.9 metrus lielu grafiti mākslas darbu. Veidojot darbus kopīgā vizuālajā vadmotīvā, mākslinieki izmantojuši tikai noteiktus krāsu toņus – baltu, rozā, violetu, zilu un melnu –, un tapušie apcerējumi par izlaušanos ir gan par cilvēka iekšējo pasauli, gan izlaušanos telpā. Festivāla darbus veidojuši mākslinieki Zahars ZE, Artūrs AE, Anastasija Bikova un Grieta Butjankova, Ēriks Caune, Kristaps Zelmenis, Mina, Rombo Kāos, Roberts Galviņš un Sanita Skalbe.

Darbu tapšanai dienas gaitā varēja sekot pašvaldības iestādes "Kultūra" tiešraidēs, kuras ierakstā var noskatīties "Facebook". Darbi tiks nodoti žūrijas vērtējumam un noteikti labākie. Tāpat norisināsies arī skatītāju simpātijas balsojums.

Darbi klātienē būs apskatāmi jau no 22. maija Jelgavā, Loka maģistrāles un aviācijas ielas krustojumā.

 Festivālu rīko Jelgavas pilsēta un Iestāde "Kultūra" ar Zemgales plānošana reģiona, Valsts kultūrkapitāla fonda un AS "Latvijas valsts meži" atbalstu.