Arī šogad Jelgavas iedzīvotāji un viesi gada īsāko nakti 21. jūnijā aicināti pavadīt pils saliņā. Kopā ar folkloras un deju kopām no Latvijas un Zviedrijas godināsim mūsu senču tradīcijas – vainagu un vītņu pīšana, sadziedāšanās, uguns rituāli, saules pavadīšana, danči un rotaļas.

Vasaras saulgriežu ielīgošana pils saliņā ir jau ilggadēja tradīcija, kas arī šogad aicinās iesaistīties ozola aplīgošanā, uguns plostu un Jāņu pūdeles iedegšanā, kā arī citos mūsu senču saulgriežu rituālos. Pasākumā piedalīsies folkloras kopas "Laukam pāri", "Liepāre", "Dālava", "Zemgaļi", pašmāju "Dimzēns", Latvijas Universitātes folkloras deju kopa "Dandari" un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Svirlauka", kā arī viesi no Zviedrijas pilsētas Hernesandas tautas deju kopa "Obackaringen". 

Vasaras saulgriežu pasākums pils saliņā sāksies pulksten 20, bet pulksten 17 Driksas ielas gājēju posmā ikviens aicināts novērtēt ilggadēja "Dimzēna" sadraudzības kolektīva- tautas deju kopas "Obackaringen" uzstāšanos.

GS2_2543.jpg


Līgo svētku gadatirgus Raiņa parkā

21. jūnijā no pulksten 11 līdz 19 ieskandināsim svētkus ar skaistu un bagātīgu gadatirgu Raiņa Parkā! Vairāk kā 145 tirgotāji no visas Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Baltkrievijas, Moldovas un Krievijas piedāvās dažādus amatnieku un mājražotāju gardumus un darinājumus. Pašmāju alutiņš, siers un speķa pīrādziņi, Līgo svētku suvenīri, Jāņu zāles un jautras izklaides visai ģimenei!

ligo.jpg


Skroderdienas Silmačos

Jau tradicionāli gatavojoties Līgo svētkiem Ā. Alunāna Jelgavas teātris aicina tikties "Silmaču" sētā! 22. jūnijā, pulksten 15, Jelgavas Kultūras namā, skroderi brauks, bites lidos un Jūs jau zināt, kas notiks ar krāsni.

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

skroderdienas.jpg


Gada īsākā nakts kopā ar TV3

Savukārt, 22. jūnijā pulksten 20 jaunajā brīvdabas koncertzālē “Mītava”, Pasta salā kopā ar TV3 ieskandināsim svētkus pasākumā “Gada īsākā nakts”. Koncertā piedalās “Auļi”, “Double Faced Eeels”, “DaGamba”, “Framest”, “Triānas parks”, “Laime pilnīga”, “COLT”, “Dziļi violets”, “Franco Franco”, Aija Andrejeva, Dināra Rudāne, Jānis Aišpurs, Elza Rozentāle, Atis Ieviņš un citi Latvijā iemīļoti mūziķi un mākslinieki.

Biļetes uz koncertu “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv, kā arī pie ieejas pasākuma teritorijā.