Šo sestdien, 27. novembrī, visas dienas garumā Jelgavas Kultūras namā būs iespēja noskatīties daudzsēriju vēsturiskās mākslas filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene.” 1. līdz 6. sēriju. Seansi pārcelti no 7. novembra, iepriekš iegādātas biļetes būs derīgas.

Pēc valdības lēmuma atcelt stingrākus ierobežojumus no 15. novembra darbu atsāk Jelgavas Kultūras nams, piedāvājot pasākumus “Zaļajā” jeb Covid-19 drošajā režīmā. Šo sestdien, 27. novembrī, interesentiem būs iespēja noskatīties daudzsēriju vēsturiskās mākslas filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene.” seansus, kuri tika pārcelti no 7. novembra.

27. novembra seasnsi:

  • Pulksten 12.00 – 1. un 2. sērija
  • Pulksten 15.00 – 3. un 4. sērija
  • Pulksten 18.00 – 5. un 6. sērija

Iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas. Gadījumā, ja biļešu īpašnieks pasākumu nevar apmeklēt pārceltajā datumā, biļetes atgriežamas “Biļešu Paradīze” kasēs.

Biļešu cena 4 eiro. Biļetes visās “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Kino seansi notiks Covid-19 drošajā režīmā. Tas nozīmē, ka kopā ar biļeti vai ielūgumu apmeklētājam būs jāuzrada derīgs Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina vakcināciju vai tā pārslimošanu. Kopā ar sertifikātu jāuzrāda personu apliecinošs dokuments - pase vai ID karte. Pasākuma laikā jālieto maska un jāievēro divu metru distance.


“Emīlija. Latvijas preses karaliene” ir daudzsēriju filma, kas pirmo reizi Latvijas kino vēsturē vairākos seansos tiks izrādīta kinoteātros. Filmas sešās spēlfilmu un vienā dokumentālajā sērijā tiek atainots laika periods no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā, katrā no sērijām atspoguļojot kādu nozīmīgu viņas dzīves fragmentu – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, sievietes sapņus un problēmas, darbinieku nodevību – un atklājot personības daudzpusīgās šķautnes.

Filmas stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem un reālām personām, bet daži tēli, to raksturi, ainas un notikumi ir izdomāti radošajā procesā, lai atspoguļotu notikumus un radītu filmas dramaturģisko stāstu.

Režisori: Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, Kristīne Želve, Gints Grūbe.

Lomās: Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Raimonds Celms, Enzo Leonardo Borneo, Sandis Runge, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa–Fišere, Uva Segliņa, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Edgars Ozoliņš , Uldis Anže, Arnolds Osis, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Dainis Gaidelis.