Ieskandinot Jelgavas pilsētas 754. dzimšanas dienas svētku nedēļu Ozolskvērā atklāts tēlnieku Māra Gaiļa un Gundara Kozlovska veidotais vides objekts “Laika vilciens”. Dižozols, kas daudzus gadus bija skvēra simbols, koka skulptūru simpozijā “Otrā elpa”, ieguvis jaunas aprises. Turpmāk Ozolskvēra apmeklētājus priecēs teju septiņus metrus gara skulptūra, kas simboliski vēsta par to, ko ozols piedzīvojis savā vairāk nekā 250 gadu ilgajā mūžā.

img4585.jpg

Uz sešiem laukakmeņiem izvietotās koka skulptūras priekšgalā ir lokomotīve, kas velk trīs stilizētus vagonus – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, kas simbolizē ticību, “Academia Petrina”, kas ir izglītības simbols, un Ādolfa Alunāna memoriālo māju, kas simbolizē kultūru. Savukārt, koka stumbrā iestrādātas 14 atzīmes – katra no tām simbolizē kādu notikumu, ko sava mūža gaitā piedzīvojis Ozolskvēra dižozols, piemēram, pirmās augstskolas Latvijas teritorijā atvēršanu 1775. gadā, dzelzceļa līnijas Jelgava–Rīga atklāšanu 1868. gadā, Latvijā pirmās cukurfabrikas atklāšanu 1926. gadā un citus.

img4391.jpg

Ideja par vides objektu radās pēctam kad 2018. gada vasarā ozolu, kas auga Ozolskvērā līdzās bērnu rotaļu laukumam un pilsētnieku iecienītai atpūtas vietai, pašvaldības speciālisti, arborists un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atzina par stipri bojātu un bīstamu.

Vairāk par skulptūrām Jelgavā uzzini Šeit.

Skulptūra tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Zemgales Plānošanas reģiona un “Latvijas valsts mežu” atbalstu.

Foto: “Jelgavas Vēstnesis”