Pēc grandiozām Jelgavas pilsētas 757. dzimšanas dienas atklāšanas svinībām, svētku otrā diena 28. maijā turpinājās ar aktivitātēm visai ģimenei – “Sajūtu parku” Hercoga Jēkaba laukumā, atrakciju parkiem skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Ozolskvērā, radošajām darbnīcām, Andeli Raiņa parkā, amatiermākslas kolektīvu koncertiem kvartālos un Jelgavas bigbenda koncertu. Savukārt vērienīgu 20. jubilejas koncertu brīvdabas koncertzālē “Mītava” izdejoja TDA “Lielupe” un Latvijas labākie tautas deju kolektīvi.

DSCF7850.jpg

Svētku otrā diena tika ieskandināta ar plašu amatnieku un mājražotāju Andeli, kurā piedalījās keramikas mākslinieki, vietējie dizaina apģērba šuvēji, maizes cepēji un citu darinājumu tirgotāji. Skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Ozolskvērā darbojās atrakciju parki, kuros bērni varēs izklaidēties arī šodien, 29. maijā, no pulksten 11 līdz 19.

Raimonds-Subatovics_26676432--35.jpg

Hercoga Jēkaba laukumā jaunākie pilsētas iedzīvotāji nodevās radošām, izzinošām un sportiskām aktivitātēm “Sajūtu parkā”. Tepat vēl līdz 31. maijam iespējams aplūkot brīvdabas izstādi “Jelgava gleznās”, kur 15 mākslas darbos un stāstos apskatāmas vērtīgas vēstures liecības un nozīmīgi fakti par Jelgavu, kā arī māksliniekiem, kuri šeit dzimuši, dzīvojuši vai strādājuši.

Raimonds-Subatovics_26676432--67.jpg

Savukārt Jelgavas kvartālos skatītājus priecēja pilsētas amatiermākslas kolektīvi – dejotāji, dziedātāji un gleznotāji. Jelgavas kultūras namā apburošas latino un džeza melodijas spēlēja Jelgavas bigbends un soliste Anete Alksne. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā izskanēja Guntara Ruņģa un kora “FRA-CHO-RI” koncerts “Ziemeļmeitas lūkoties”, bet Hercoga Jēkaba laukumā norisinājās BMX paraugdemonstrējumi izmantojot airbag landing no Latvijas vadošajiem jomas sportistiem.

Raimonds-Subatovics_26676432--57.jpg

Jelgava ir studentu pilsēta, tādēļ svētki nav iedomājami bez Latvijas Lauksaimniecības universitātes iesaistes, kas svētku laikā priecēja ar īpašu koncertu, kurā piedalījās LLU tautas deju ansamblis “Kalve”, vīriešu koris “Ozols” un sieviešu kora “Liepa”.

017-ieskats-mes-milam-deja-foto-kristaps-hercs.jpg

Brīvdabas koncertzālē “Mītava” satikās Latvijas labākie tautas deju ansambļi, kurus kopā sasaucis TDA "Lielupe". Nu jau par tradīciju kļuvušajā koncertā “Mēs mīlam dejā”, izdejotas skaistākās latviešu skatuviskās dejas – gan zelta fonds, gan jaunrades dejas. Koncertā piedalījās: TDA “Lielupe”, “Dancis”, “Teiksma”, “Rotaļa”, “Vektors”, JDK “Sadancis”, DA “Daiļrade”, VPDK “Mana Rotaļa”.

Svinēsim svētkus arī šodien, 29. maijā, kad pulksten 11 Uzvaras parkā varēs baudīt Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra rotaļuzvedumu bērniem “Nāciet ciemos”, līdz pulksten 19 darbosies atrakciju parki skvērā aiz kultūras nama un Ozolskvērā, Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā pulksten 14 notiks izrāde Jānis Dreslers “Burbuļmātes prieki un bēdas”, uz Lielupes un Pasta salā norisināsies dažādas sporta aktivitātes. Svētku noslēgumā no pulksten 23 līdz 1 pēdējo reizi būs skatāma oriģinālizrāde uz ūdens “Atspulgi”.

Satiksimies Jelgavā un svinēsim svētkus kopā!

Pilsētas svētku pasākumu programmu 29. maijam iespējams aplūkot ŠEIT.

 

Foto: Kristaps Hercs, Raimonds Subatovičs