Oktobris ir Latvijas teātra tēva Ādolfa Alunāna dzimšanas dienas mēnesis, un, godinot dramaturga 171. gadskārtu, Ā.Alunāna Jelgavas teātris un memoriālais muzejs aicina gan uz piemiņas brīdi, gan saviesīgu pasākumu ar izrādi. Savukārt, gatavojoties Ā.Alunāna Jelgavas teātra 60. jubilejas sezonai tiek iestudēta īpaša svētku izrāde Pjēra de Bomaršē luga "Figaro kāzas", kas pirmizrādi piedzīvos jau 2. novembrī.

Par neatņemamu katra oktobra sastāvdaļu kļuvis piemiņas brīdis Alunāna parkā, kas arī šogad notiks teātra tēva dzimšanas dienā – 11. oktobrī pulksten 18. Piemiņas brīdī pie Ādolfa Alunāna pieminekļa tiksies gan teātra, gan memoriālā muzeja kolektīvs. Piedalīties atceres pasākumā un godināt Ā.Alunāna veikumu Latvijas teātra attīstībā aicināts ikviens.

Savukārt 24. oktobrī pulksten 18.00  Ā.Alunāna memoriālajā muzejā gaidāms pasākums "Suareja pie Ādolfa Alunāna". "Tas būs pirmais no vairākiem šādiem kultūras vakariem šosezon, ko rīkosim kopā ar teātri. Līdz pat vasarai šādas suarejas plānojam reizi mēnesī un katrā apmeklētājus vēlamies iepriecināt ar kādu kamerizrādi," stāsta M.Vilnis, skaidrojot, ka vārds "suareja" cēlies no franču valodas un nozīmē "saviesīgs vakars". Tādus Ā.Alunāns savulaik bieži rīkojis.

24. oktobra vakarā, esot viesos pie teātra tēva, tiks izrādīta Alunāna sarakstītā viencēliena luga "Šneiderienes". Jāpiebilst, ka vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti aicināti pieteikties pa tālruni 63021180. Nākamās suarejas gaidāmas 7. novembrī un 11. decembrī. Informācijai var sekot līdzi Ā.Alunāna memoriālā muzeja mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos.

Šobrīd teātris aktīvi strādā pie 60. jubilejas sezonas svētku izrādes Pjēra de Bomaršē lugas "Figaro kāzas", teātra galvenās režisores Lūcijas Ņefedovas vadībā. "Figaro kāzas" uz kultūras nama skatuves pirmizrādi piedzīvos 2. novembrī pulksten 15. Biļetes jau ir pieejamas Jelgavas kultūras nama kasē, kā arī www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 3–5 eiro.

Afisa_Figaro_kazas_A3_2019.jpg

Lai Jelgavas kultūras nama apmeklētājus iepazīstinātu ar teātra paveikto pēdējo 10 gadu laikā, plānota arī fotoizstāde kultūras nama foajē. Tā vēstīs par teātra spilgtākajiem mirkļiem un izrādēm. 

Jāatgādina, ka Ā.Alunāna Jelgavas teātris dibināts 1959. gadā, kad teātra entuziastu dramatiskais kolektīvs ar Jāņa Jaunsudrabiņa lugu "Jo pliks, jo traks" izcīnīja pirmo vietu republikas teātru skatē, iegūstot arī goda nosaukumu – Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātris.