11.oktobrī Jelgavā, Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā ar kostīmu skiču izstādi tiks atzīmēta Latvijas teātra tēva 169 gadu dzimšanas diena. Muzejs aicina aplūkot izstādi, kā arī piedāvā rudens un ziemas mēnešos skolēniem piedalīties aizraujošās pedagoģiskās programmās ar spēļu un viktorīnu elementiem.

4.JPG

Kostīmu skiču izstāde “Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris pēc Spertāliem” muzejā būs apskatāma tikai dažas dienas – no 11. līdz 15.oktobrim. Tajā varēs aplūkot mākslinieku Mirdzas Kangares-Matules, Andra Merkmaņa, Ludmilas Leites un Ineses Sedlenieces kostīmu skices no teātra izrādēm, kuras spēlēja Ā. Alunāna Jelgavas Tautas teātrī. Līdz ar Latviešu biedrības ēkas – Jelgavas teātra mājvietas nodedzināšanu Otrā pasaules kara beigās gandrīz beidza eksistēt profesionālais teātris pilsētā un no zudušā teātra aizgāja arī Arvīds un Marga Spertāli. Taču teātra spēlēšanas tradīcijas Jelgavā turpinājās un bija nepieciešami scenogrāfi un kostīmu mākslinieki. 

 

Muzejā, kas izveidots Ā.Alunāna mājā, kur viņš dzīvojis divus pēdējos dzīves gadus no 1910. līdz 1912.gadam, var izjust autentisku 20.gadsimta sākuma atmosfēru, aplūkojot ekspozīciju ar vairāk nekā tūkstoš viņa ģimenes sadzīves oriģinālpriekšmetiem, kas papildināta ar interaktīviem multimediju elementiem. Muzejs piedāvā apmeklētājiem arī pārģērbties 20.gadsimta stila tērpos un fotografēties retro veidolā.

2 (1).JPG

Savukārt skolēnu grupām ir iespēja piedalīties pedagoģiskās programmās. “Uz bīnes jāprot grozīties” – interaktīvas lomu spēles, iestudējot lugu fragmentus un anekdošu dialogus. "Lai top tēli!" – nodarbība bērnudārzu audzēkņiem un 1.–3.klašu skolēniem, lai rosinātu bērnu fantāziju un spēju iejusties visdažādākajos tēlos. "Rakstnieku duelis" – 5.– 9.klašu skolēniem iespēja atkārtot iegūtās zināšanas literatūrā viktorīnu un uzdevumu veidā. "Bez pūliņa – nekādi augļi!" – programma 9.–12.klašu audzēkņiem, lai gūtu jaunas zināšanas par Ā. Alunānu un viņa ģimeni, darbiem un devumu teātrim. Programmu ilgums apmēram 45 minūtes līdz 1 stundai. Vēlamais dalībnieku skaits līdz 24. Pieteikties pa tālruni 63021180.

Muzejs atvērts no trešdienas līdz svētdienai laikā no 10:00 līdz 17:00 ar pusdienu pārtraukumu no 13.00 līdz 14.00. Ieejas maksa pieaugušajiem 1.00 EUR, skolēniem  0.50 EUR. Izstādes apmeklējums pieaugušajiem 0.70 EUR, skolēniem 0.50 EUR. Izglītojošās programmas grupā – pieaugušajiem 1.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR. Jelgavas pilsētu skolu audzēkņiem bez maksas. 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”