Sestdien, 4. jūnijā, Pasta salā tiks atklāts 16. Starptautiskais smilšu skulptūru parks. Līdzās smilšu mākslai šoreiz Jelgavā varēs baudīt arī dejas, jo pilsētā notiks vairāki Jelgavas deju kolektīvu koncerti – “Jelgava sadejo” Uzvaras parkā, “Zied ābele balti’ zied’” Jelgavas kultūras namā un “Es mīlēšu tevi un Latvijas zemi” Jelgavas pils pagalmā.

uzvaras_parks_portalam.jpg

Koncertu sēriju pulksten 11 Uzvaras parkā atklās sirsnīgs bērnu deju kolektīvu koncerts “Jelgava sadejo”, kurā piedalīsies JVPI “Kultūra” mūsdienu deju studija “Intriga” un BJDK “Ieviņa”, Jaunrades nama “Junda” līnijdeju un tautas deju kolektīvi. Uzvaras parks Jelgavā ir lieliska vieta, kur kopā ar ģimeni radoši pavadīt laiku septiņos aktīvos un izzinošos laukumos bērniem vecumā no gada līdz 12 gadiem.

278713410_5546629168705028_2736627515868193767_n.jpg

Deju uzvedums “Zied ābele balti’ zied’” norisināsies kultūras namā pulksten 16. Pasākumā latviešu tautas mūzikas un dejas valodā tiks atspoguļots sievietes mūža ritējums, sākot ar bērnības pasaules tēlojumu, turpinoties jaunības mīlestības meklējumos un ievijoties viedā briedumā, uzsverot dzimtas vērtības un spēku, kas ir neatņemams latvieša esības pamats. Ik dejas solis paudīs dzīvesziņu, caurvijoties paaudzēm, iedvesmojoties no Zemgales folkloras materiāliem un tradīcijām mūsdienīgā interpretācijā. Skatītājiem būs iespēja dzirdēt un redzēt tieši šim uzvedumam veidotas tautas mūzikas apdares un oriģinālkompozīcijas Katrīnas Dimantas un Birutas Derumas mākslinieciskajā redzējumā.

113_2.jpg

Pulksten 18 Jelgavas pils pagalmā notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātes tautas deju ansambļa “Kalve” 75 gadu jubilejas koncerts “Es mīlēšu tevi un Latvijas zemi”. Koncertā būs redzamas ne tikai dejas no XVII Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs”, bet pirmizrādi piedzīvos arī libreta un dzejas autores, režisores Daces Micānes-Zālītes, horeogrāfu Guntas Skujas un Laura Galeja, komponista Gata Gaujenieka un TDA “Kalve” / VPDK "Kalve" kopīgi radītais uzvedums -  mūzikls dejā "Pastalnieks".

Ieeja bērnu deju kolektīvu koncertā “Jelgava sadejo” ir bez maksas. Savukārt biļetes uz koncertiem “Zied ābele balti’zied’” un “Es mīlēšu tevi un Latvijas zemi” pieejamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un tiešsaistē: bilesuparadize.lv

Jau iepriekš ziņots, ka 4. un 5. jūnijā, Pasta salā vārtus vērs Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”, kur mājvietu būs atraduši pasaules šedevri 10 valstu mākslinieku darbos. Biļetes uz 16. Starptautisko smilšu skulptūru parku jau šobrīd ir pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un vietnē bilesuparadize.lv. Jāpiebilst, ka iepriekšpārdošanā - līdz 3. jūnijam - biļetes iespējams iegādāties lētāk.

 

Foto: Deju kolektīvu arhīvi