Svētdien, 3. jūlijā, Pasta salā norisināsies jau 4. labsajūtas festivāls “ESI”. Festivāls organizēts ar mērķi palīdzēt iedzīvotājiem uzzināt par veselīga dzīvesveida aktualitātēm un sniegt iespēju praktiski līdzdarbotos kādā no astoņām aktivitāšu zonām.

Festivālā interesenti varēs uzzināt par mūsdienās nozīmīgiem garīgās veselības jautājumiem, kā arī par veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nozīmi. Ar nozarē atzītiem speciālistiem būs iespējams tikties no pulksten 11.00 – 15.30. Astoņas festivāla aktivitāšu zonas tiks izkārtotas Pasta salā starp slidotavu un brīvdabas koncertzāli “Mītava”.  Visas aktivitātes ir bez maksas.

Pasākuma centrālo zonu “Esi centrā” vadīs TV raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs, fitnesa kluba “DCH studija” līdzīpašnieks un treneris Kaspars Ozoliņš. Šī zona piedāvās apmeklēt dažādas nodarbības, kur katra būs aptuveni pusstundu gara. Nodarbībās varēs izmēģināt dažādus treniņu veidus, piemēram, zumbu, latino fitnesu, pārbaudīt savu līdzsvaru un koordināciju. Treniņam iepriekš nebūs jāpiesakās, pievienoties varēs ikviens interesents.

Vienīgā nodarbība, kurai būs jāpiesakās atradīsies zonā “Esi gaisā”. Tajā tiks nodrošinātas gaisa jogas nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Šai aktivitātei pieteikties iespējams uz vietas pasākuma dienā un tas jādara, jo ir ierobežots gaisa jogas statīvu skaits.

Zonā “Esi seniors” notiks trīs lekcijas, kurās tiks pievērsta uzmanība tādiem jautājumiem kā emocionālā labsajūta, prāta možums un pareizas elpošanas nozīme. Savukārt praktiskas nodarbības par veselīgu uzturu jaunajai paaudzei tiks piedāvātas zonā “Esi bērns”. Te atradīsies arī darbnīca “Prieka burbuļi”. Nodarbības paredzētas bērniem vecumā no 5 līdz 14 gadiem.

Zonā “Esi zinošs” par dažādām garīgās un fiziskās veselības tēmām stāstīs nozares profesionāļi. Uztura speciālistu komanda “OnPlate” gatavos veselīgus kokteiļus un konsultēs par to gatavošanu zonā “Esi garšīgs”. Paralēli notiks divas meistarklases, kuras vadīs galvenais virtuozs restorāna “Zoltners” virtuvē Nauris Malāhovs, kā arī  šefpavārs Lauris Aleksejevs, restorāna “36. līnija” līdzīpašnieks.

Radošā darbnīca kopā ar mākslas terapeiti Aiju Tiltiņu notiks zonā “Esi līdzsvarā”. Zonā “Esi vērīgs” būs iespējams ar ekspresmērījumu palīdzību noteikt cukura, holesterīna līmeni, veikt ķermeņa masas analīzi, izmērīt asinsspiedienu, noteikt bioloģisko vecumu un saņemt speciālistu ieteikumus pēc gūtajiem rezultātiem. Toties pie dermatologiem būs iespējams veikt dzimumzīmju analīzi.

Ar pilnu pašakuma programmu iespējams iepazīties ŠEIT.

4. labsajūtas festivāls “ESI” tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšana Jelgavā” ietvaros.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtais materiāls var tikt reproducēts, translēts un izplatīts bez ierobežojuma.