Jelgavas Bigbends -  "Maikla Abenes Latvijas sajūtas" prezentācijas koncerts
Koncerts

Jelgavas Bigbends - "Maikla Abenes Latvijas sajūtas" prezentācijas koncerts

Laiks
24. Septembris, Otrdiena, 18:00
Vieta
Jelgavas Mūzikas vidusskola
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2019-09-24 18:00:00 2019-09-24 18:00:00 Europe/Riga Jelgavas Bigbends - "Maikla Abenes Latvijas sajūtas" prezentācijas koncerts Pirms došanās koncerttūrē uz ASV Jelgavas Bigbends piedāvā unikālu iespēju, 24. septembrī pulksten 18.00 noklausīties&nbsp… Jelgavas Mūzikas vidusskola info@kjelgava.lv

Pirms došanās koncerttūrē uz ASV Jelgavas Bigbends piedāvā unikālu iespēju, 24. septembrī pulksten 18.00 noklausīties koncertprogrammas "Maikla Abenes Latvijas sajūtas" prezentāciju Jelgavas Mūzikas vidusskolā . 


Jau pavisam drīz no 25.septembra līdz 7.oktobrim pirmo reizi ASV Austrumu krastā savā koncerttūrē dosies Jelgavas Bigbends. Mūziķu grupa viesosies galvenokārt latviešu diasporas centros Bostonā, Ņūdžersijā un Vašingtonā. Uz ASV jelgavnieki ved unikālu un jaunu mūzikas programmu, kura tapusi sadarbībā ar atpazīstamu amerikāņu džeza mūzikas aranžētāju, Maiklu Abeni (Michael Abene). Koncertos plānots spēlēt šos aranžējumus gan Raimonda Paula, gan latviešu tautasdziesmu mūzikai. Šis brīnišķīgais un lolotais kopdarbs, kas pārtapis otrajā bigbenda diskā, attainos latviešu un amerikāņu mūzikas stilu sajaukumu. Publika ASV būs zināmā mērā pirmā žūrija šādam jaunam un vēl nebijušam projektam.

Jelgavas bigbends ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu grupa ar vēsturi un tradīcijām kopš 1991. gada. Bigbenda sastāvā spēlē talantīgi mūziķi no visas Latvijas, kuri izglītojušies gan Latvijā, gan ārpus tās. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kurš kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru latviešu komponistu mūziku.

Jelgavas bigbends praktiski ir Jelgavas pilsētas vizītkarte, jo tas regulāri uzstājas Latvijas dažādās pilsētās, kā arī devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Franciju, Vāciju, Somiju, Zviedriju, Spāniju, Itāliju, Čehiju, Meksiku, Brazīliju un Peru, šādi nesot Jelgavas vārdu pasaulē. Ne reizi vien iegūtas godalgas džeza konkursos Vācijā, Čehijā, Nīderlandē. 

Tā kā lielākā daļa bigbenda mūziķu ir arī mūzikas skolotāji ikdienā Latvijas mūzikas skolās, viņi sniegs nelielas mūzikas meistarklases Bostonas un Vašingtonas Latviešu skoliņu bērniem tūres laikā. 

Koncerti plānoti:

Sestdiena, 28.septembris, 14:30 – Latviešu Trimdas namā (Bostona)

Svētdiena, 29.septembris, 14:00 – Latviešu nams ‘’Priedaine’’ (Ņūdžersija)

Svētdiena, 6.oktobris, 14:00 – Latviešu Draudzes nams Rokvilē (Vašingtona)

Jelgavas Big Band koncerttūri ASV atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība, LR Ārlietu ministrija, LR vēstniecība ASV, Amerikas Latviešu apvienība, Latvijas organizācijas Vašingtonā, Bostonas Latviešu organizācijas, Vašingtonas Latviešu Evanģēliski Luteriskā draudze, Pasaules Brīvo Latviešu apvienība, Latviešu Valodas aģentūra, LR Izglītības un Zinātnes ministrija.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka