Brīvības svētki Jelgavā
Svētki

Brīvības svētki Jelgavā

Laiks
4. Maijs, Piektdiena, 10:00
Vieta
Jelgavas pilsēta
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2018-05-04 10:00:00 2018-05-04 20:00:00 Europe/Riga Brīvības svētki Jelgavā 4. maijā - Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā – Jelgavā tiks svinēti Brīvības svētki, tādejādi arī… Jelgavas pilsēta info@kjelgava.lv

4. maijā - Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā – Jelgavā tiks svinēti Brīvības svētki, tādejādi arī aizsākot Latvijas valsts simtgades svinības. Visas dienas garumā Jelgavā tiks organizēti dažādi pasākumi - Baltā galdauta svētki, pilsētvides objekta “Laika rats 100” atklāšana, stafetes, izstādes, koncerti un grafiti festivāls.

10.00 Ziedu nolikšana pie Jāņa Čakstes pieminekļa.

11.00 "Brīvības stafete".

Uz pilsētas centrālās ielas organizēta Jelgavas skolu un pilsētas iedzīvotāju komandu skriešanas stafetes, kas simboliski iezīmētu Latvijas projekta “Brīvības ielu stāsti” sākumu. Piedalās ap 350 Jelgavas iedzīvotāji.

Lielā iela


11.00 - 18.00 Izstāde ”Lāčplēša piemineklis Jelgavā – no pagātnes nākotnei”.

Iespējams aplūkot izstādes “Lāčplēša piemineklis Jelgavā – no pagātnes nākotnei” un "Latvijas gadsimts Jelgavā"

Ģederta Eliasa vēstures un mākslas muzejs


13.00 Lāčplēsis – Brīvības simbols”.

Jelgavas Latviešu biedrības un Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja organizēts pasākums, kas veltīts 30. gadadienai, kopš atrasts 2. pasaules kara laikā iznīcinātais Kārļa Jansona veidotā pieminekļa "Lāčplēsis un Melnais bruņinieks" fragments.  Lāčplēša pieminekļa fragments no iznīcības paglābies, jo nav padevies smalcināmās mašīnas asajiem zobiem. 1988. gada 8. maijā pieminekļa fragments novietots pie Jelgavas muzeja.

Skvērs pie Ģederta Eliasa vēstures un mākslas muzeja


14.00 “Baltā galdauta svētki”.

Popgrupas „Lai skan!” svētku koncerts. Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņu īpaši sarūpētais cienasts. Grāmatu plaukts ”Lasītājs dāvina lasītājam”. Mākslas studijas “Mansards” audzēkņu darbu izstāde “Medaļas Jelgavai” un “Mūzikas skaņas”. Mākslinieks Raitis Junkers gleznos pasākuma norisi.

Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalms


16.00 Skulpturālā pilsētvides objekta "Laika rats 100" atklāšana. 

Tēlnieka Kārļa Īles interaktīvajā vides objektā “Laika rats 100” 14 metru rādiusā metālā attēloti desmit cilvēku silueti reālā augumā, kas simbolizē desmit mūsu valsts gadus, pie katra silueta lasāmi desmitgades nozīmīgākie notikumi. 

Silueti tur 100 akmeņus, kuri simbolizē Latvijas pastāvēšanas gadadienu, bet cilvēku tēli – visus tos, kas bijuši iesaistīti Latvijas veidošanā, tā uzsverot, ka valsti veido katrs no mums. Latvijai un arī Jelgavai šie 100 gadi nav bijuši viegli, akmeņi simbolizēs šī laika svarīgumu un smagumu, ko tauta izlolojusi un iznesusi uz saviem pleciem. Starveida bruģējums laukumā, kurā atrodas Latvijas turētāji, simbolizē laika ratu, kas turpina ritēt tālāk cauri gadu desmitiem. Cilvēku figūras veidotas no slīpēta nerūsējošā tērauda. Uz laukuma iekšu pavērstās plaknes tiks nopulētas, lai veidotos apmeklētāju spoguļattēls, tādējādi katrs valsts iedzīvotājs vai viesis arī kļūs par Latvijas gadu nesēju un vēstures veidotāju. Uz figūru plaknēm, kas vērstas uz apļa ārpusi, būs iegravēti attiecīgās desmitgades svarīgākie Jelgavas vēsturiskie notikumi Latvijas kontekstā.

Skvērs Lielajā ielā 38, starp Jāņa Asara un Lielo ielu


17.00 Svētku koncerts “Dzintara zemē, dzintara ļaudis”.

Piedalās: kori “Balti”, “Mītava”, “Ozols”, “Riti”, “Spīgo” “Tik un Tā”; TDA “Jaunība”, BJDK “Vēja zirdziņš”; Jānis Kurševs, Kristīne Ozoliņa, grupa “Tirkizband” un Jelgavas popkoris. Koncertu vada Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane un Raimonds Celms. Instrumentālā grupa Edgara Jasa vadībā, režisors Sandis Kalniņš.

Hercoga Jēkaba laukums


18.00 Video stāsta pirmizrāde  “Jelgavas Brīvības bulvāra stāsts”

Jelgavas 4.vidusskolas skolēnu un absolventu veidots video stāsts par Jelgavas Brīvības bulvāra vakardienu un  šodienu, par  tā iedzīvotājiem. Iedzīvotāji stāsta jauniešiem par mūsu pilsētas izaugsmi, par katra cilvēka īpašo lomu pilsētas un valsts vēsturē.

Jaunieši video stāstu pirmo reizi jelgavniekiem un tās viesiem parādīs Brīvības svētku dienā. Video stāstu jaunieši nodos Ģ.Eliasa vēstures un mākslas muzejam, kas radīs iespēju Jelgavas iedzīvotājiem un viesiem arī ikdienā iepazīties ar „Jelgavas Brīvības bulvāra stāstu”.
Svinīgajā pasākumā īpaši lūgti piedalīties Jelgavas Brīvības bulvāra iedzīvotāji.

Jelgavas 4.vidusskola


09.00 - 20.00 Starptautiskais grafiti ielu mākslas festivāls “Brīvības stāsti”.

Festivāla mērķis - unikālā un radošā veidā veicināt piederības sajūtu savai valstij un mīlestību pret savas zemes kultūru, paužot simtgades vēstījumu “Es esmu Latvija”, jo jebkura brīvība (valsts, tautas, garīgā vai fiziskā) sākas no cilvēka. Māksliniekiem tiks dota iespēja izteikt, izstāstīt un parādīt savu “Brīvības stāstu”, izmantojot grafiti mākslas paņēmienus. Katrs no dalībniekiem, dienas laikā, veidos 6 x 2 metrus lielu grafiti mākslas darbu, kurus festivāla mākslinieciskais vadītājs, Dainis Rudens, apvienos vienotā ansamblī, dāvinot Jelgavas pilsētai 60 metrus garu mākslas darbu. Par festivālu un programmu uzzini vairāk ŠEIT. 

Loka maģistrāles un Aviācijas ielas krustojums

Uzzini vairāk - festivali.jelgava.lv


“Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.”

 

Aplūko kā gāja iepriekš

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka