Vecpilsētas ielas svētki
Svētki

Vecpilsētas ielas svētki

Laiks
15. Septembris, Sestdiena, 12:00
Vieta
Vecpilsētas iela
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2018-09-15 12:00:00 2018-09-15 12:00:00 Europe/Riga Vecpilsētas ielas svētki Septembris ir klāt un kā ik gadu pirmajā rudens mēnesī, Jelgavā notiks Vecpilsētas ielas svētki. Pirmo reizi Jelgavā Vecpilsētas ielas… Vecpilsētas iela info@kjelgava.lv

Septembris ir klāt un kā ik gadu pirmajā rudens mēnesī, Jelgavā notiks Vecpilsētas ielas svētki. Pirmo reizi Jelgavā Vecpilsētas ielas svētkus rīkoja Jelgavas Latviešu biedrība 2013. gadā, pievēršot sabiedrības uzmanību šai kultūrvēsturiskai pilsētvides teritorijai un tās saglabāšanas nepieciešamībai. Šogad interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vecpilsētas ielā notiekošajām pārmaiņām, proti, Zemgales restaurācijas centra tapšanu, izzināt senās amatu prasmes, tiekoties un darbojoties kopā ar kurpnieku, šuvēju, bārddzini, rotaļlietu meistaru, skārdnieku, cepurnieci (var ņemt līdzi savas cepures ko izrotāt) un citiem, aplūkot jūgendstila tērpu izstādi, ieraudzīt Vecpilsētas ielu Jelgavas bērnu un jauniešu acīm, kā arī piedalīties citās izzinošās aktivitātēs, iepazīstot šīs vēsturiskās ielas vērtības.

Vecpilsētas ielas svētki “Vēstures liecības” visa ielas garumā notiks 15. septembrī, no pulksten 12 līdz 16. Svētku laikā sadarbībā ar Rīgas Jūgendstila muzeju uz Vecpilsētas ielas notiks vienreizēja Jūgendstila un mūsdienu tērpu skate. Svētkos ikviens interesents varēs apmeklēt arī  amatnieku tirdziņu, kur piedāvās gardus un lietderīgus darinājumus, bet noskaņu radīs grupa «Cryin White» un mūziķis «Urbix». Tiem jauniešiem, kuri vēl skaidri nezin, kādu profesiju izvēlēties nākotnē būs lieliska iespēja uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes no 3 izglītības iestādēm - Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma un Rīgas Celtniecības koledžas par restauratora profesijas apguvi, mācību ilgumu, ieguvumiem, iztaujājot izglītības iestāžu pārstāvjus par mācību ilgumu un darba iespējām pēc skolas absolvēšanas.

Jau vasarā Jelgavas bērni  un jaunieši vecumā līdz 15 gadiem tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā “Mana Vecpilsētas iela”, un iesniegt darbus, par kādu no trim konkursa tēmām: «Jelgavas vecpilsēta pirms simts gadiem», «Jelgavas vecpilsēta šodien» vai «Jelgavas vecpilsēta pēc simts gadiem» līdz 7.septembrim Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Visi darbi būs skatāmi turpat Vecpilsētas ielā pasākuma laikā, savukārt, trīs labāko darbu autori katrā no tēmām kļūs par konkursa laureātiem – viņus sveiks Jelgavas Latviešu biedrības vadītājs Pauls Rēvelis, pasniedzot biedrības sarūpētās balvas.

Sīkāka informācija par konkursu ŠEIT.

Organizē: Jelgavas pilsēta, Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību.

Visi laipni gaidīti! Ieeja un dalība pasākumā bez maksas.

P.S. Autovadītājiem jārēķinās, ka Vecpilsētas iela 15.septembrī no pl.08:00 – 18:00 būs slēgta transporta kustībai.

Organizatori informē - nodarbību laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka