TV3 Līgo Jelgavā „Līgo skaisti šovakar!”
Koncerts

TV3 Līgo Jelgavā „Līgo skaisti šovakar!”

Laiks
22. Jūnijs, Piektdiena, 20:00
Vieta
Uzvaras parks
Cena
€ 5 - 18
Pievienot
kalendāram
2018-06-22 20:00:00 2018-06-22 20:00:00 Europe/Riga TV3 Līgo Jelgavā „Līgo skaisti šovakar!” TV3 Līgo Jelgavā „Līgo skaisti šovakar!” jeb Baiba Sipeniece-Gavare mudina piedzīvot īstos Jāņus Līgo, māmiņ,… Uzvaras parks info@kjelgava.lv

TV3 Līgo Jelgavā „Līgo skaisti šovakar!” jeb Baiba Sipeniece-Gavare mudina piedzīvot īstos Jāņus

Līgo, māmiņ, līgodama,
Līgo skaisti šovakar,
Neaizmirsti savai meitai
Jāņu dziesmas mācīt ar.

22.jūnijā Jelgavā, Uzvaras parkā, norisināsies TV3 Līgo pasākums „Līgo skaisti šovakar!”, kura saimnieces pienākumus uzņemsies Baiba Sipeniece-Gavare. Gatavojoties šim notikumam, Baiba stāsta par savām Līgo svinēšanas tradīcijām. „Kad biju maza meitene, man Jāņu svinēšana vienmēr likās tāda mistiska lieta: ziedu plūkšana, vainagu pīšana, līgošana, maģiskā papardes zieda meklēšana, Jāņu nakts burvība…”

Pa šiem gadiem Baiba sapratusi, ka skaistākie svētki ir tieši pašas radītie, un nu arī viņas meitas jau vairs nevar iedomāties citādākus Jāņus, kādi ir viņu ģimenes rīkotie svētki. „Un ar tradīcijām ir tā: ja sākumā pret tām izturas atturīgi, tad jau pēc gada tās ir pašsaprotamas, bet vēl pēc gada tās tiek pieprasītas.” Tāpat Baibas Jāņu svinībās viesi tiekot provocēti doties meklēt papardes ziedu, un, kā viņa smej, vienam pārim šis skaistais rituāls vainagojies ar bērniņa nākšanu pasaulē tieši pēc deviņiem mēnešiem – nākamā gada martā.

Tādēļ, kad viņai tika piedāvāts vadīt 22.jūnija Līgo pasākumu Jelgavā, viņa ar lielu prieku piekritusi to darīt. „Pasākumā piedalīties aicinājām māksliniekus, kuru mūzika ir ļoti piemērota šim vakaram, bet kuri arī paši ir stipri un tradīcijas cienoši, un es galīgi nevaru iedomāties, ka viņi varētu atnāks, apsēsties un gaidīt, kad kāds atnāks un sarīkos viņiem svētkus. Tāpēc labi, ka mums ir tik daudz brīnišķīgu mākslinieku, kas šo atmosfēru no sirds arī varēs radīt!” To Baiba Sipeniece-Gavare attiecina uz visiem šā vakara viesiem: Jāni Streiču, Ievu Akurateri, Olgu Rajecku, Normundu Jakušonoku, Uldi Marhileviču, „Jauno Jāņu orķestri”, „Laimas Muzykantiem”, brāļiem Auzāniem, Igauņu un Tihovsku ģimenēm, Normundu Rutuli, Artūru Gruzdiņu un citiem.

Tādēļ, kā saka Baiba, šis Līgo vakars būs kā mudinājums, kā sauciens: „Tu pats esi savas tradīcijas turpinātājs, kopējs un jaunu tradīciju ieviesējs! Tāpēc mēs vedināsim nākamajā vakarā (23.jūnijā) likt lietā visas šīs tradīcijas, zināšanas un pašiem piedzīvot īstos Jāņus! Jo Jāņu naktis mums ir brīnišķīgas, bet – tikai pēc tam, kad tu pats esi sapratis, ka ir jādarbojas pašam un svētki jārada pašam. Tāpēc visas šīs lietas līdz ar koncerta atmosfēru es vēlētos nodot šā vakara apmeklētājiem, vedinot domāt, ka svētku svinēšana nav parasta lieta – cilvēkam jāmāk sagatavoties, noskaņoties un nosvinēt!”

Koncerta sākums plkst. 20.00 ieejas vārti tiks vērti plkst. 18.00, kad visus apmeklētājus gaidīs amatnieku tirdzniņš, Līgo vainagu pīšanas meistardarbnīcas, plašā izvēlē būs iespēja baudīt visdažādākos ēdienus, protams, arī Jāņu sieru un alu. Koncerta ieejas biļete būs derīga arī nakts ballei kopā ar brāļiem Auzāniem. (stāvvieta 8.00, sēdvietas: 10, 12,15, 18 eiro) Ieejas biļetes iespējams iegādāties arī atsevišķi tikai uz balli plkst. 23.00 , ieejas maksa ballei 5.00!

Iepazīsties ar satiksmes ierobežojumiem un autostāvvietām:

Tiks slēgta satiksme Šķūņu, Kārļa, Liepu un Audēju ielā.  Uzvaras ielā tā tiks slēgta no Lapskalna ielas laika posmā no plkst. 13 līdz 24, kā arī nevarēs pārvietoties Lapskalna ielā virzienā no Zvejnieku ielas līdz Kazarmes ielai.

Apmeklētājus aicinām novietot transportlīdzekļus stāvvietās Lapskalna ielā un gar Jelgavas tirgu.

LigoSkaistiSovakar_22.06.2018..jpg

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka