Pasākumu cikls “No Brīvības līdz brīvībai”
Pasākumu cikls

Pasākumu cikls “No Brīvības līdz brīvībai”

Laiks
14. Septembris, Piektdiena, 12:00
Vieta
Jelgavas pilsēta
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2018-09-14 12:00:00 2018-09-14 23:50:00 Europe/Riga Pasākumu cikls “No Brīvības līdz brīvībai” Godinot Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 159. dzimšanas dienu, 14. septembrī Jelgavā notiks pasākumu cikls «No brīvības līdz… Jelgavas pilsēta info@kjelgava.lv

Godinot Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 159. dzimšanas dienu, 14. septembrī Jelgavā notiks pasākumu cikls «No brīvības līdz brīvībai». Vērienīgākais notikums būs multimediālais uzvedums «Četri prezidenti», kas caur 3D animāciju, mūziku un tekstu atklās Zemgali kā četru pirmo Latvijas prezidentu šūpuli. Pasta salas slidotavā notiks koncerts «Vēl viena dziesma būs…» ar Jelgavas kopkora un dejotāju dalību, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde «Laikmets. Dzimtas stāsts», bet Jelgavas jaunieši šajā dienā būs aicināti diskutēt par brīvības jēdzienu, piedaloties forumā «Brīvība – izpratne, piederība, attīstība». Pasākumu cikls iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību programmā, un visi svētku pasākumi būs bezmaksas.

No plkst. 12.00 līdz 15.00Jauniešu forums "Brīvība - izpratne, piederība, attīstība".  Sarunas par Jelgavas lomu pagātnē, izzinošas spēles par Jelgavu, Jelgavas uzņēmēju pieredzes un veiksmes stāsti, debates par Jelgavas nākotnes attīstības scenārijiem (ZRKAC, Svētes iela 33).


Plkst. 17.00 - Svinīgais piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.


Plkst. 18.00Izstādes “Laikmets. Dzimtas stāsts” atklāšana (Ģ.Eliasa Vēstures un mākslas muzejā).


Plkst. 20.00 Koncerts “Vēl viena dziesma būs...”. Veltījums Latvijas pirmā prezidenta J.Čakstes piemiņai un ieguldījumam IV Vispārējo Dziesmu un  Mūzikas svētku veiksmīgai norisei Jelgavā. Piedalās: Jelgavas pilsētas kopkoris un dejotāji, solisti un teicēji. Režisore L.Muižniece. (Pasta salas Slidotavā).


No plkst. 21.30 līdz 24.00 (ik pa 10 min) - Multimediāls uzvedums “Četri prezidenti”. Latvijas simtgades 3D grafikas izrāde, kas piesaka Zemgali kā četru pirmo Latvijas prezidentu šūpuli un tajā izauklētās domas, sapņojot par valsts nākotni. (Driksa, Pasta sala. Ar skatu uz LLU Tehnisko fakultāti).


Pasākumi notiek Latvijas simtgades iniciatīvas “No Brīvības līdz brīvībai. Brīvības ielu stāsts” ietvaros, kas šogad norisinās deviņās Latvijas republikas pilsētās. Rada un dara: Kultūras ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts reģionālās attīstības aģentūra, Latvijas Lielo pilsētu asociācija, Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Visos pasākumos ieeja bez maksas. 

Afisa_No_brivibas_lidz_brivibai_web_2018_druka.jpg

Informācija apmeklētājiem: Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka