Pasaka – balets “Sniega karaliene”
Izrāde

Pasaka – balets “Sniega karaliene”

Laiks
18. Decembris, Otrdiena, 18:00
Vieta
Lielā zāle
Cena
€ 5 - 12
Pievienot
kalendāram
2018-12-18 18:00:00 2018-12-18 18:00:00 Europe/Riga Pasaka – balets “Sniega karaliene” Jau četrpadsmito gadu decembra vidū Profesionālās mākslinieciskās apvienības mācību centrs “EVENTUS” organizē Starptautisko bērnu baleta… Lielā zāle info@kjelgava.lv

Jau četrpadsmito gadu decembra vidū Profesionālās mākslinieciskās apvienības mācību centrs “EVENTUS” organizē Starptautisko bērnu baleta pasakas festivālu. Pie Latvijas bērniem ciemos brauc slavenas bērnu baleta skolas gan no Vācijas,  Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, gan no citām valstīm, vedot līdzi uzvedumus - baleta pasakas. Bet pārsteigumus gatavo arī dalībnieki no Latvijas. Festivāla 14 gados mazais skatītājs ir noskatījies tādas baleta izrādes kā: “Neglītais pīlēns”, “Ziemas pasaka”, “Sniegbaltīte”, “Riekstkodis”, “Trīs sivēntiņi”, “Pilnīgi, kā pasakā...” (pēc Puškina pasaku motīviem) un citas. 2011.gada decembrī bija uzvestas, jaunajam skatītājam brīnumainais stāsts par Kaju un Gerdu - “Sniega karaliene” (Pēterburgas Jākobsona vārdā nosauktā teātra un baleta skola, vad. Vladislavs Kuramšins), “Riekstkodis” (Zitas Errs baleta studija), ”Sniegbaltīte” (Rīgas Dejas teātris “GRANDE”, vad. Tālis Sils), “Jaungada pasaka” (Ventspils horeogrāfijas ansamblis “Konfetti”, vad. Ļaļa Basmanova).

Katru gadu festivāla laikā mēs piedāvājam no 9 līdz 18 uzvedumus. Zālē valda pārsteidzoša, aizkustinošas labestības, mīlestības un burvestības gaisotne. Jaunie skatītāji dzīvo un jūt līdz pasaku varoņiem, mācās cienīt labestību, draudzību, mīlestību. Spilgtais emocionāli estētiskais pārdzīvojums liek mainīties uz labo gan skatītājam zālē, gan dalībniekam uz skatuves. Šis festivāls ir lielisks radošās sadarbības un dažādu valstu bērnu horeogrāfisko skolu un studiju attīstības piemērs. Dalībniekiem un pedagogiem tiek īstenotas meistarklases, bet skatītājiem - “radošās darbnīcas” pirms izrādes. Neapšaubāmi, baleta pasaku festivāls ir svarīgs kultūras gada notikums.

Visus šos gadus šīs tikšanās kļuva iespējamas tikai pateicoties nesavtīgu un ne vienaldzīgu pret jauniešu mākslu, cilvēku palīdzībai.

Mēs pateicamies par atbalstu - a/s “Latvijas gāze” un personīgi Adriana Dāvja kungam, pateicamies Krievijas Federācijas vēstniecībai Latvijā, pateicamies a/s “Maskavas Nams”, SIA “Biznesa drošība”, SIA ”L-ekspresis”, a/s “Dzintars”, Baltic Beach Hotel, Radisson Daugava Blue hotel, 24 Print, SIA Advertex, a/s “Mārtiņa Beķereja”,  Mcābols tipogrāfijai, Rīgas horeogrāfijas vidusskolai, apvienībai ”Eventus”, Baltijas starptautiskās akadēmijas studentiem, un noteikti pedagogiem un vecākiem!

2010./17.gada festivālu atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu fonds. Festivāla ģeogrāfija ir kļuvusi plašāka, baleta uzvedumus-pasakas vēroja ne tikai Rīgas “Maskavas namā”, bet arī Ventspils Jaunrades namā, Tukuma kultūras namā, Jelgavas kultūras namā, Šauļi kultūras namā (Lietuvā) un Daugavpils teātrī, AS TALLINK, Sanktpēterburgā, Berlīnē. Uz izrādēm bija mīļi aicināti arī bērnunamu audzēkņi, bērni ar speciālajām vajadzībām, maznodrošināto ģimeņu bērni un daudzbērnu ģimenes.

No 2013. – 2018. gada 10.-20. decembrim jaunos skatītājus gaida tikšanās ar mīļotajiem pasaku personāžiem no “Riekstkodis”, “Buratino”, “Jaungada pasaka”, “Pasaku parāde”,  “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, “Sniega karaliene”, „Leļļu feja”, ”Īkstīte”, ”Dzīvnieku piedzīvojumi”, “Čaikovskis. Maša. Jaunais gads.”, “Pilnīgi, kā pasakā...” (pēc Puškina pasaku motīviem), “Vijolītes stāsts”, ”Kvartets”, „”Gadalaiki”, „Sniega meitene”, ”Sarkangalvīte”, Mūzikls ”Jauna vecā pasaka...”, ”Mazā Raganiņa”, Lisabona nakts”, ”Mazais Princis”, ”Alise brīnumu zemē”, “Kas to Rīgu dimdināja”, ”Brēmenes muzikanti” un citi, ko ir sagatavojuši jaunie mākslinieki no Latvijas, Krievijas, Vācijas, Šrilankas, Japānas, Spānijas, Gruzijas, Igaunijas un Lietuvas.

Aicinām Jūs, bērni un cienījamie vecāki uz brīnumu pilno baleta pasakas pasauli!

Jau astoto gadu decembra vidū Profesionālās mākslinieciskās apvienības mācību centrs “EVENTUS” organizē Starptautisko bērnu baleta pasakas festivālu (www.mkdc.lv). Pie Latvijas bērniem ciemos brauc slavenas bērnu baleta skolas gan no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, gan no citām valstīm, vedot līdzi uzvedumus - baleta pasakas. Bet pārsteigumus gatavo arī dalībnieki no Latvijas.

Katru gadu festivāla laikā mēs piedāvājam no 3 līdz 14 uzvedumus. Zālē valda pārsteidzoša, aizkustinošas labestības, mīlestības un burvestības gaisotne. Jaunie skatītāji dzīvo un jūt līdz pasaku varoņiem, mācās cienīt labestību, draudzību, mīlestību. Spilgtais emocionāli estētiskais pārdzīvojums liek mainīties uz labo gan skatītājam zālē, gan dalībniekam uz skatuves. Šis festivāls ir lielisks radošās sadarbības un dažādu valstu bērnu horeogrāfisko skolu un studiju  attīstības piemērs. Dalībniekiem un pedagogiem tiek īstenotas meistarklases, bet skatītājiem - “radošās darbnīcas” pirms izrādes. Neapšaubāmi, baleta pasaku festivāls ir svarīgs kultūras gada notikums.

2010/12.gada festivālu atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu fonds. Festivāla ģeogrāfija ir kļuvusi plašāka, baleta uzvedumus-pasakas vēroja ne tikai Rīgas “Maskavas namā”, bet arī Ventspils Jaunrades namā, Šauļi kultūras namā (Lietuvā) un Daugavpils teātrī. Uz izrādēm bija mīļi aicināti arī bērnunamu audzēkņi, bērni ar speciālajām vajadzībām, maznodrošināto ģimeņu bērni un daudzbērnu ģimenes.

No 2012.gada 08.-16. decembrim jaunos skatītājus gaida tikšanās ar mīļotajiem pasaku personāžiem no “Riekstkodis”, “Buratino”, “Jaungada pasaka”, “Pasaku parāde”, ”Dzīvnieku piedzīvojumi”, ”Leļļu feja”, “Sniega karaliene”, “Trīs sivēntiņi”, “Čaikovskis. Maša. Jaunais gads.”, “Pilnīgi, kā pasakā...” (pēc Puškina pasaku motīviem), “Vijolītes stāsts” un citi, ko ir sagatavojuši jaunie mākslinieki no Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas.

Aicinām Jūs, bērni un cienījamie vecāki uz brīnumu pilno baleta pasakas pasauli!

Pateicamies Borisa un Ināras Teterevu fondam par atbalstu!

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka