Nugzara Paksadzes un Natālijas Baidukas (Kluoda) gleznu izstāde “Atspulgi”
Izstāde

Nugzara Paksadzes un Natālijas Baidukas (Kluoda) gleznu izstāde “Atspulgi”

Laiks
8. Janvāris - 31. Janvāris
Vieta
1. stāva galerija
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2019-01-08 09:00:00 2019-01-31 09:00:00 Europe/Riga Nugzara Paksadzes un Natālijas Baidukas (Kluoda) gleznu izstāde “Atspulgi” Nugzars Paksadze Mākslinieks Nugzars Paksadze dzimis 1953. gada 20. maijā Gruzijā. No 1982. gada savu dzīvi un… 1. stāva galerija info@kjelgava.lv

Nugzars Paksadze

Mākslinieks Nugzars Paksadze dzimis 1953. gada 20. maijā Gruzijā. No 1982. gada savu dzīvi un jaunrades ceļu saistījis ar Latviju un dzīvo Lapmežciemā. Dzīvošana Rīgas līča krastā viņam pavērusi iespēju līdzdarboties ne vien Tukuma, bet arī Jūrmalas mākslinieku kolektīvā. Latviskajā vidē viņa dienvidnieka temperaments uzšķiļas ar radošu vitalitāti gan glezniecībā, gan attieksmē pret dzīvi vispār. Tieši dienvidnieka daba un mīlestība uz eļļas krāsas plastiskajām īpašībām, kas māksliniekam dod iespēju līdz pat izšķērdībai džādot gleznas faktūru, ļauj Nugzaru dēvēt par ekspresionistu, jo ekspresija nozīmē izteiksmīgumu.

Sabiedriski aktīvais, draudzīgais un iniciatīvām bagātais mākslinieks iesaistījās ne vien Tukuma un Jūrmalas mākslas aktualitātēs, bet atrada ceļu arī pie Latgales, Baltkrievijas un Lietuvas kolēģiem. Preiļu, Daugavpils, Rēzeknes un Krāslavas plenēros Nugzaru katru gadu gaida gandrīz vai kā goda biedru, pateicoties viņa aizrautīgajai dabai un draudzīgam raksturam. Nugzars sadarbojies arī ar Marka Rotko centru Daugavpilī.

Kopš 2011. gada viņš organizē ikgadējos starptutiskos mākslinieku plenērus Tērvetē. Skaistajā Latvijas dabā un māksliniekiem piemērotos apstākļos kopā strādājuši un atpūtušies pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Itālijas, Vācijas, Balkānu valstīm. Aizvadīto vasaru darbu dokumentē skaisti katalogi. Starptautiskas sadarbības rezultātā Nugzara Paksadzes gleznas atrodas Austrijā, Vācijā, Zviedrijā, Rumānijā, Ukrainā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā. Tās atrodas muzeju ekspozīcijās un privātkolekcijās.

Savā dzimtenē Nugzars ir Adžārijas Mākslinieku savienības goda biedrs.

Mākslinieks regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs.


Natalija Baiduka “Kluoda”

Kopš agrās bērnības aizrāvās ar zīmēšanu. Pēc Baltkrievijas Valsts universitātes absolvēšanas pārcēlās uz Maskavu. 1998. gadā pabeidza Maskavas Arhitektūras institūta grafikas un dizaina padziļinātos kursus. 2012. gadā apmeklēja akta zīmēšanas nodarbības Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā.

Turpināja darboties grafikā, izmantojot krītu, ogli, papīru, gofrēto melno kartonu. Meklēja sevi eļļas, akrila un citās tehnikās. Bija personālizstāde “Debesu krastā”, kopīgā izstāde “Laika silueti” ar Maskavas mākslinieku grupu, kā arī pagājušajā gadā personālizstāde “Debesu krastā” Rīgā.

“2017. gada vasarā mani aicināja uz starptautisko plenēru Tērvetē, Latvijā... Bija interesanti strādāt kopā ar tādiem pazīstamajiem māksliniekiem kā Ligita Caune (Latvija), Jeļena Šumahera (Krievija), Arvidas Kašauskas (Lietuva) un citiem...

Man patika mākslinieku prezentācijas, iespēja redzēt, kādas tehnikas pārvalda profesionāļi. Bija īpaša radoša atmosfēra.

Ekskursijas laikā mēs apmeklējām plenēra organizatora Nugzara Paksadzes darbnīcu. Mani pārsteidza viņa ekspresīvas un košas bildes. Bija interesanti iemācīties tāpat kā Nugzars strādāt ar apjomu droši un ekspresīvi. Esmu apguvusi viņa darbnīcā apjomīgo gleznošanu jauktā tehnikā.

Apmācības laikā radošo sarunu rezultātā radās kopīgās izstādes projekts ar nosaukumu “Atspulgs”. Un tā ir atbilde uz jautājumu “Kas ir dzīve?”. Gleznas ir mūsu spoguļattēls, pārdomas par mūžību, harmoniju un skaistumu.”

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka