Koncertprogramma “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”
Koncerts

Koncertprogramma “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”

Laiks
3. Novembris, Sestdiena, 16:00
Vieta
Lielā zāle
Cena
€ 10 - 30
Pievienot
kalendāram
2018-11-03 16:00:00 2018-11-03 16:00:00 Europe/Riga Koncertprogramma “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” Koncerttūrē “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” visā Latvijā apvienojušies daudzi populāri, iemīļoti mākslinieki, kuri unikālās, pašu radītās… Lielā zāle info@kjelgava.lv

Koncerttūrē “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” visā Latvijā apvienojušies daudzi populāri, iemīļoti mākslinieki, kuri unikālās, pašu radītās versijās izpildīs M.Freimaņa zināmās un mazāk zināmās dziesmās, savukārt šo koncepciju un stāstu izveidot apņēmusies aktrise un režisore Marija Bērziņa.

Albuma prezentācijas koncerti šoruden visā Latvijā solās būs koši, draudzīgi dziedāšanas svētki un emociju virpuļi ikvienam Mārtiņa mūzikas cienītājam. Jelgavas Kultūras namā koncerts “”Mans draugs Mārtiņš Freimanis” viesosies 3.novembrī plkst. 16:00.

M.Freimanim šogad veltīts ne tikai jaunais mūzikas albums, bet arī biogrāfiska grāmata, kurā mūziķa laikabiedru un draugu atmiņās ieskatījusies Daiga Mazvērsīte. Grāmatas atvēršanas svētki tika aizvadīti koncerttūres pirmajā vakarā, 28.augustā Dzintaru koncertzālē.

Koncerts “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” izskanēs divās daļās, un būs dzirdamas ne tikai albumā ieskaņotās un radio ēterā daudz skanējušās Freimaņa dziesmu versijas, bet arī vēl nekad nedzirdētas viņa populārāko dziesmu versijas ar Jāņa Strazda veidotām aranžijām.

Uzstāsies Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Līvi, Refleksija, Kārlis Būmeisters, Z-Scars, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, Madara Grēgere, Gatis Mūrnieks un citi mūziķi. Mākslinieku sastāvs katrā koncertā atšķirsies, iespējami arī pārsteiguma viesi.

Jaunā koncertprogramma viesosies arī Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē, Tukumā un ar diviem koncertiem Liepājā. Plašāka programma visas dienas garumā tiek plānota mākslinieka dzimtajā pilsētā Aizputē viņa vārda dienā 10.novembrī. Savukārt īpaši vērienīgs tiek plānots noslēguma koncerts decembrī Ķīpsalas hallē, kur savulaik grupas “Tumsa” koncerti un Mārtiņa mūzika bija neatņemama un neaizmirstama sastāvdaļa.

Tūres režisore Marija Bērziņa aicina: "Mums vajadzētu iedot cilvēkiem ne tikai vēlmi skumt, bet izlobīt no sevis un no Mārtiņa kaut ko šodienai – ienest savu personības daļu tajā visā. Ir pienācis laiks ne tikai gremdēties sērīgās atmiņās, bet saprast, ko mūsos Mārtiņš ir izmainījis un kas ir tā sirds stīga, kas Mārtiņa mūzikā šodien joprojām ir aktuāla.”

Koncertu sēriju caurvij cēls virsmērķis, kuru tūres organizatori “Micrec PM” un “Mārtiņa Freimaņa fonds” un mūziķi uzņēmušies sadarbībā ar ar Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību. Ikvienā tūres koncertā būs iespēja veikt savu ziedojumu, lai kopā atbalstītu neārstējami slimu bērnu aprūpes multifunkcionālā centra “Sapņu tilti” celtniecību.

Daktere Anda Jansone, BPAB valdes priekšsēdētāja, stāsta: "Centram esam devuši M.Freimaņa dziesmas nosaukumu – to izveidojot, ceram būvēt sapņu tiltus uz priecīgu, kvalitatīvu un pilnvērtīgu dzīvi, neskatoties uz veselības stāvokļa radītajiem ierobežojumiem. Patlaban Latvijā  un Baltijā nav analoģisku centru, tomēr “Sapņu tiltu” būvēšana nav iespējama bez sabiedrības atbalsta, tāpēc ikviens apmeklētājs, ikviena atvēlētā doma un resursi mums ir īpaši svarīgi."

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka