JJT jauniešu teātra grupas oriģināldarbs –  izrāde “Pusaugušie”
Izrāde

JJT jauniešu teātra grupas oriģināldarbs – izrāde “Pusaugušie”

Laiks
13. Janvāris, Sestdiena, 18:00
Vieta
K/n “Rota”
Cena
€ 2 - 3
Pievienot
kalendāram
2018-01-13 18:00:00 2018-01-13 20:00:00 Europe/Riga JJT jauniešu teātra grupas oriģināldarbs – izrāde “Pusaugušie” Pusaugušie atgriežas Jelgavā Iestudējuma “Pusaugušie” radošā komanda, kas kopš pirmizrādes 2017. gada 5. martā, ir spēlējuši  ne… K/n “Rota” info@kjelgava.lv

Pusaugušie atgriežas Jelgavā

Iestudējuma “Pusaugušie” radošā komanda, kas kopš pirmizrādes 2017. gada 5. martā, ir spēlējuši  ne tikai Jelgavā, bet piedalījušies arī vairākos festivālos Aizputē, Jūrmalā, Valmierā, Limbažos, pēc nelielas pauzes atgriezušies, lai 13. janvārī satiktos ar Jelgavas skatītājiem kultūras namā “Rota” . 
“Izrāde “Pusaugušie”, kopš tapšanas brīža, ir pilnveidojusies un ieguvusi atšķirīgas nianses ne tikai tāpēc, ka daļa no aktieriem  ir nomainījušies,  bet arī tādēļ, ka luga ir oriģināldarbs, kurā būtisku lomu spēlē individuālās pieredzes un personības iezīmju iekļaušana izrādē. Jaunieši paši spēj paplašināt vai sašaurināt sava tēla spēles robežas, līdz ar to mainot iestudējuma akcentus,” stāsta “Pusaugušo” dramaturgs un režisors Rihards Gāle.

Vai viegli būt pusaugušajam?

“Pusaugušie” ir stāsts par deviņpadsmit vidusskolēniem, kuru dzīves sagriežas kājām gaisā, kad ekskursijas pusceļā viņi tiek atstāti Polijas vidienē. Autobuss, ar kuru tie plānoja nokļūt savā pēdējā kopīgajā ekskursijā, kuras galamērķis ir Amsterdama, nezināmu iemeslu dēļ aizbrauc bez 12.b klases skolēniem un atstāj tos vienus. 
Skolēni nonāk sakāpinātās konfliktsituācijās, kas rada spiedienu rīkoties. Tas, cik atbildīgi būs bijuši viņu lēmumi, tiek atstāts skatītāju vērtējumam. “Iniciāciju jeb pāreju no pusaudža  uz pieaugušo piedzīvo katrs lugas varonis. Tieši šis process veido izrādes kodolu – bērnības un pieaugušā dzīves robežšķirtnes pārkāpšana,” stāsta izrādes režisors Rihards Gāle. “Pretruna starp tām dzīves iespējām un zināšanām, kuras jauns cilvēks iemācās skolā un ģimenē, un tām prasībām un vajadzībām, kuras uzstāda pieaugušā dzīves realitāte, veido dziļu plaisu, kura nereti jāpārvar caur sāpīgu dzīves pieredzi.”

Atbildība pašam par sevi


Ko nozīmē pieaugt? Kas padara cilvēku pieaugušu – vai tā ir astoņpadsmit gadu sasniegšana un vidējās izglītības iegūšana, vai kas cits? “Jelgavas Jaunā teātra” jauniešu trupas aktieru izveidotais oriģināldarbs balstīts personīgos dzīves pārdzīvojumos un pieredzē, kas no dažādiem skatpunktiem atklāj jaunu cilvēku pieaugšanas problemātiku – skaudri, komiski, sentimentāli un ļoti atklāti.
 

Der zināt

item.icon.alt Valoda
Latviešu
item.icon.alt Bezmaksas ieeja neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Līdz 7 gadu vecumam

Papildinfo

Rīkotājs
Jelgavas Jaunais teātris

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka