Jaunjelgavas “ Kultūras veicināšanas biedrības “ izstāde  “Laika kaleidoskops. Jelgava - Jaunjelgava”
Izstāde

Jaunjelgavas “ Kultūras veicināšanas biedrības “ izstāde “Laika kaleidoskops. Jelgava - Jaunjelgava”

Laiks
4. Aprīlis - 30. Aprīlis
Vieta
1. stāva galerija
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2019-04-04 10:00:00 2019-04-30 10:00:00 Europe/Riga Jaunjelgavas “ Kultūras veicināšanas biedrības “ izstāde “Laika kaleidoskops. Jelgava - Jaunjelgava” Jaunjelgavas novada Kultūras nama Kultūras veicināšanas biedrība aprīlī laipni aicina apmeklēt izstādi “Laika kaleidoskops. Jelgava –… 1. stāva galerija info@kjelgava.lv

Jaunjelgavas novada Kultūras nama Kultūras veicināšanas biedrība aprīlī laipni aicina apmeklēt izstādi “Laika kaleidoskops. Jelgava – Jaunjelgava” Jelgavas Kultūras namā.

Jau kopš senatnes cilvēki vislabprātāk apmetās upju tuvumā. Ūdens kalpoja par svarīgu tirdzniecisko sakaru līdzekli ar tuvākiem kaimiņiem un tālākām zemēm, kā arī garantēja papildu drošību. Daugavas krastos ir izvietojusies arī mūsu skaistā, senā pilsēta Jaunjelgava, kuru trīspadsmit lielformāta eļļas gleznās atainojušas gleznotājas no Jaunjelgavas, Daudzevas un Aizkraukles.

Darbu autores, apvienojušās „Kultūras veicināšanas biedrībā”, īstenoja gleznošanas un vēsturiskās izpētes projektu „Laika kaleidoskops”.

Gleznās atainotas mūsdienu Jaunjelgavas romantiskās ieliņas, jaunā estrāde, nesen renovētā Daugavas dambja promenāde un citas vietas, kuras strauji izbraucot cauri pilsētai nemaz nevar apskatīt.

Gleznām īpaši piemeklētas atbilstošas seno laiku fotogrāfijas. Uz divpadsmit lielformāta planšetēm izvietotās vēstures liecības, veido priekšstatu par Jaunjelgavu 20. gs. sākumā.

Mūsu mērķis ir mudināt pilsonisko sabiedrību apzināt vēsturi caur savas dzimtas pieredzi un fotoalbumu. Kas vienam šķiet sīkums, vēstures pētniekam un tālāk jau radošam cilvēkam, var kļūt par ierosinājumu nozīmīgiem atklājumiem.

Aicinām apskatīt izstādi un iejusties mazpilsētas mierīgajā gaisotnē. To arī aprakstījis Aleksandrs Čaks savā dzejolī, kas tā laika periodikā un dzejoļu krājumā “Iedomu spoguļi” publicēts ar nosaukumu “Jelgava”. Zinātnieki gan sliecas domāt, ka autors runājis par Jaunjelgavu, pie tam - dzejnieka mūza dzīvoja Jaunjelgavā ...

Pilsētiņa maza, maza,

Viņas simbols – balta kaza,

Irstošs slieksnis, iela līka,

Vācu madāmiņa sīka –

Un tad klusums, klusums, klusums

Tāds, ka kauns pat nospiest blusu.

/Fragments no Aleksandra Čaka dzejoļa/

IMG_5113.JPG

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka