“Baltica 2018”. Novadu diena Jelgavā. Vasaras saulgrieži.
Svētki

“Baltica 2018”. Novadu diena Jelgavā. Vasaras saulgrieži.

Laiks
21. Jūnijs, Ceturdiena, 17:30
Vieta
Pils sala
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2018-06-21 17:30:00 2018-06-21 17:30:00 Europe/Riga “Baltica 2018”. Novadu diena Jelgavā. Vasaras saulgrieži. Saulgriežos, kad Saule pakāpusies Debesu kalna virsotnē, un diena ir visgarākā, bet nakts visīsākā, Jelgava “Baltica 2018” festivāla… Pils sala info@kjelgava.lv

Saulgriežos, kad Saule pakāpusies Debesu kalna virsotnē, un diena ir visgarākā, bet nakts visīsākā, Jelgava “Baltica 2018” festivāla ietvaros 21.jūnijā sagaidīs no visas plašās Zemgales tādas folkloras kopas kā: “Trejupe’’, ,,Lauce’’, ,,Dreņģeri’’, ,Dzedzieda’’,,,Līgotne’’, ,,Dimzēns’’, ,,Graudi’’, ,,Dālava’’,  ,,Laukam pāri’’, ,,Liepāre’’, ,,Nāburdzīte’’, ,,Zemgaļi’’, “Leimaņi”, “Tarkšķi”, “Vecsaule”, bet no Pļaviņām folkloras kopu ‘’Āre”. Ciemos jelgavnieki gaidīs arī raženos vīrus no folkloras kopas "Lüü-Türr" (Igaunija).

Pirms visi kopā sanāks Pils pļaviņā, no plkst. 17.30 līdz 18.20 notiks kopu sadziedāšanās trīs Jelgavas vietās: uz gājēju ielas pretī kafejnīcai “Silva”, pie Trīsvienības baznīcas torņa un Pasta salā pie Tējas namiņa.

Plkst. 20.00 visi dalībnieki sapulcēsies Pils saliņā, lai vītu vainagus, vītni lielajam ozolam, pušķotu ugunskura vietu, kā arī  ar dziesmām sveiktu Jāņa tēvu un Jāņa māti.

Plkst. 21.00 ar bungu saspēli sāksies  Saules pavadīšanas rituāls. Kad Goda solis un Līkumdancis būs izdancots, visi   kopā dosies pie Lielā ozola Pils parkā, lai to aplīgotu, tādejādi veicinātu  auglību un nestu svētību. Dziedot Saules pavadīšanas dziesmas, tiks iedegts lielais Jāņu ugunskurs.

Pie Pils saliņas atrodas ūdens kanāls, kas savieno Lielupi ar Driksu. Lai Jāņuguns dotu svētību mūsu ūdeņiem, šajā kanālā tiks iedegtas ugunis uz plostiem.

Saulgrieži nav iedomājami bez Jāņu pūdeles iedegšanas, dančiem un rotaļām. Jelgavas Pils saliņa šajā visīsākajā naktī būs pieskandināta ar dziesmām līdz pat rīta gaismiņai.


*Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma

Aplūko kā gāja iepriekš

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka