Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde "Kamēliju dāma"
Izrāde

Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde "Kamēliju dāma"

Laiks
8. Janvāris, Otrdiena, 19:00
Vieta
Lielā zāle
Cena
€ 3 - 5
Pievienot
kalendāram
2019-01-08 19:00:00 2019-01-08 19:00:00 Europe/Riga Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde "Kamēliju dāma" Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Kamēliju dāma” ir aizkustinošs stāsts par kurtizāni, kuras dzīvi… Lielā zāle info@kjelgava.lv

Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Kamēliju dāma” ir aizkustinošs stāsts par kurtizāni, kuras dzīvi žilbinoši izgaismoja un negaidīti sadedzināja īstu jūtu pēkšņi uzliesmojusī uguns. Viņa dzīvoja kā grēciniece, bet nomira kā svētā, ar savu dzīvi cenzdamās atbildēt uz mūžseno jautājumu, kas ir patiesa mīlestība. Kamēliju dāma ir nemirstīgs tēls, kas bijusi reāla sieviete, īstajā vārdā Marija Diplesī. Marija gāja bojā 23 gadu vecumā un īsajā mūžā paguva iemirdzēties kā zvaigzne, spēdama ar savu personības šarmu valdzināt daudzu ievērojamu vīriešu prātu un sirdi. Viens no tiem bija Aleksandrs Dimā (dēls), kurš vēlāk radīja sava dziļā pārdzīvojuma romānu “Kamēliju dāma”. Romānu, kurā attēlots daudz no paša A.Dimā dzīves un ar kuru viņš guva pēkšņu un spožu slavu, rakstnieks arī pārstrādāja tāda paša nosaukuma lugā, kuras pirmizrāde notika Parīzē pirms 145 gadiem.

Režisors Arvīds Matisons. Scenogrāfs Raitis Junkers. Horeogrāfe Baiba Ķestere.

Galvenajās lomās: Santa Bērziņa, Gatis Vāczems, Roberts Avots. Izrādes horeogrāfiskajos skatos piedalās Tautas deju ansambļa “Lielupe” dejotāji. 

Margareta:

"... ir brīži, kad mostas sapņi un es dzīvoju no šiem sapņiem... Tad es sastapu Tevi - jaunu, skaistu, kvēlu, laimīgu. Vienu mirkli es kā neprātīga sāku celt visu savu nākotni  uz tavas mīlestības pamata".

Armāns:

"...laime nāk pie mums, vai lai bēgam no tās? Nē, Margareta, nē, taviem sapņiem ir jāpiepildās!"

***

Margareta:

"ja tava atgriešanās, Armān, mani nav glābusi, tad mani nekas vairs neglābs. es dzīvoju tavai mīlestībai, tavai mīlestībai es arī miršu."

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka