20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls
Festivāls

20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls

Laiks
9. Februāris - 25. Februāris
Vieta
Jāņa Čakstes bulvāris
Cena
€ 3 - 5
Pievienot
kalendāram
2018-02-09 10:00:00 2018-02-25 23:00:00 Europe/Riga 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavas pilsēta aicina no 9. līdz 11. februārim jau 20. reizi satikties vērienīgākajā ziemas notikumā Baltijā – Starptautiskajā Ledus… Jāņa Čakstes bulvāris info@kjelgava.lv

Jelgavas pilsēta aicina no 9. līdz 11. februārim jau 20. reizi satikties vērienīgākajā ziemas notikumā Baltijā – Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā. Atzīmējot šo jubileju, pirmo reizi festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Apmeklētāji festivāla dienās aicināti apskatīt vairāk nekā 65 ledus skulptūras un dažādus ledus objektus, kā arī baudīt populāru mūziķu koncertus, izrādes bērniem, radošās darbnīcas, tirdziņu un daudz ko citu. 

Darbu pie skulptūrām ledus tēlnieki uzsāka jau šodien, 5. februārī, un turpinās līdz 9. februārim, kam no 6. līdz 8. februārim varēs sekot līdzi arī tiešraidē mājaslapā festivali.jelgava.lv. Šogad Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā pulcē 33 pasaulē atzītus tēlniekus no 10 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas. Mākslinieku uzdevums ir vairāk nekā 70 tonnās ledus attēlot tēmu “Sapņi”. 


Jāņa Čakstes bulvāra un Pasta salas teritorijā atradīsies iespaidīgākie ledus objekti un galvenā skatuve. Kopumā taps vairāk nekā 65 ledus objekti, no tiem 30 izgaismotas mākslinieku individuāli veidotās skulptūras un vairākas foto skulptūras, ko apskatīt varēs Jāņa Čakstes bulvārī, 15 komandu skulptūras atradīsies Pasta salā, no kurām lielākās pārsniegs pat trīs metru augstumu. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā apmeklētājus sagaida ledus labirints, lielformāta foto skulptūras, ledus slidkalniņi bērniem un citi ledus objekti. Izmantotā ledus daudzuma ziņā lielākā skulptūra būs “Koskenkorva” ledus bārs Pasta salā.
 

 

Visās festivāla vietās darbosies tirdziņš, kuram pieteikušies vairāk nekā 70 tirgotāji. Apmeklētājus sagaida arī jubilejas pārsteigumi, dažādi sapņu tēli, tādas atrakcijas kā “Orbitrons” un “Bundžu karalis”, karuselis bērniem, uguņošana, kuru varēs vērot gan no Pasta salas, gan no Jāņa Čakstes bulvāra, gaismu spēlē virs Driksas upes “Sapņu upe zaigo”, kā arī dzimšanas dienas torte un ledus darbnīca, kurā bērni un vecāki paši varēs iejusties skulptoru ādā.


Festivāla uzvarētāji tiks paziņoti piektdien, 9. februārī, atklāšanas un apbalvošanas ceremonijas laikā, pēc kuras paredzēta plaša izklaides un kultūras programma. Uz galvenās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī piektdien, 9. februārī, uzstāsies grupa “My Radiant You” un šī gada “Supernovas” žūrijas priekšsēdētājs – DJ Rudd. Sestdien, 11. februārī, koncertēs Samanta Tina kopā ar Tadas Rimgaila (Lietuva) un Latvijas X Faktora dalībnieki, savukārt svētdien, 12. februārī, – pašmāju muzikālais projekts “Mesa” un “Bermudu Divstūris”. 

Uz galvenās skatuves sestdien un svētdien notiks ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kuros piedalīsies Latvijas un Lietuvas titulētākie mākslinieki – Kārlis Īle un Donatas Mockus, kā arī Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla iepriekšējo gadu laureātes Agnese Kirillova-Rudzīte un Sanita Rāviņa. Šim procesam sekot līdzi varēs arī tiešraidē – straume.lmt.lv.


Sestdien uz festivāla Mazās skatuves Hercoga Jēkaba laukumā apmeklētājus izklaidēs radošās apvienības “Teātris un ES” aktieri ar uzvedumu bērniem “Baltā lāča Ziemas koncerts”, popgrupa “Lai skan” un grupa “Pilnmēness” , savukārt svētdien – grupas “The Summer Band”, “Cryin White”, “Labi cilvēki” un popgrupa “Lai skan”.
Festivāla teritorijā būs četras ieejas – Pilssalas ielā pie Tējas namiņa, pie Jāņa Čakstes bulvāra un Lielās ielas krustojuma, pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 un Ūdens ielā pie LLU stadiona. Citāds būs arī lielo ledus skulptūru izkārtojums – lai pasargātu unikālos mākslas darbus no saules gaismas un iespējamajiem nokrišņiem un vienlaicīgi nodrošinātu apmeklētājiem pēc iespējas ērtāku mākslas darbu apskati un piekļuvi, skulptūras atradīsies astoņās teltīs, kuras izklaidus izvietotas Pasta salas teritorijā. Teltīm būs atvērtas sānu malas un lielās ledus skulptūras varēs apskatīt, neieejot teltī. 


Festivāla viesi aicināti biļešu iegādi neatstāt uz pēdējo brīdi, bet iegādāties lētāk iepriekšpārdošanā līdz 8. februārim “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās; pieejamas ģimenes biļetes, atlaides skolēniem, studentiem, pensionāriem, kā arī īpašas cenas Jelgavas skolēnu kartes un Jelgavas iedzīvotāju kartes īpašniekiem, pērkot biļetes Jelgavas Kultūras namā. 

Lai samazinātu rindas pie ieejām, šogad palielināts kopējais biļešu iegādes vietu skaits. Festivāla dienās biļetes varēs iegādāties 10 kasēs, kas atradīsies pie visām ieejām, papildu stāvlaukumā pļavā pretī Jelgavas pilij, Jelgavas Kultūras namā un citur pilsētā, kā arī biļetes varēs nopirkt tiešsaistē bilesuparadize.lv, kuras nav nepieciešams izdrukāt un būs derīgas elektroniskā formātā, uzrādot savā viedtālrunī.


Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens tilts, tāpēc, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes pusē, no kuras iebrauks pilsētā, un iespēju robežās neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. Tūrisma grupas savus autobusus varēs novietot tikai autobusiem paredzētajā stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Steidzīgie caurbraucēji aicināti neiebraukt pilsētas centrā un izmantot Jelgavas apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja.
Tāpat aicinām izmantot sliežu transportu. Maršrutā Rīga-Jelgava tiek nodrošināta regulāra vilcienu satiksme, un festivāla apmeklētāji ērti tiks nogādāti galamērķī. Vilcienu kustības saraksts un e-biļešu iegāde: šeit.


Pilssalas ielā pie Tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru varēs izmantot apmeklētāji, novietojot invalīdu stāvvietu izmantošanas karti automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Transportlīdzekļiem, izņemot autobusus un automašīnas ar invalīdu stāvvietas izmantošanas kartēm, Pilssalas iela būs slēgta. 


Jelgavas pilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni Waze, kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot maršrutu.
Apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, organizatori vērš uzmanību uz to, ka festivāla teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt.

Teritorija3.jpg

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta ar “Ramirent” un “SEB banka” atbalstu. 

Informācijas tālruņi Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā:
Pašvaldības operatīvās informācijas centrs 8787;
Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs 63005445, 63005447;
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra” 63023461.

Vairāk informācijas: jelgava.lv un festivali.jelgava.lv
Sekot līdzi jaunumiem var festivāla Facebook lapā: facebook.com/icesculpturefestival
 

Aplūko kā gāja iepriekš

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka