12. STARPTAUTISKAIS SMILŠU SKULPTŪRU FESTIVĀLS JELGAVĀ
Festivāls

12. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā

Laiks
9. Jūnijs - 10. Jūnijs
Vieta
Pasta sala
Cena
€ 2 - 4
Pievienot
kalendāram
2018-06-09 10:00:00 2018-06-10 10:00:00 Europe/Riga 12. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā Jelgavas pilsēta aicina 9. un 10. Jūnijā apmeklēt  Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku, kur vienkopus… Pasta sala info@kjelgava.lv

Jelgavas pilsēta aicina 9. un 10. Jūnijā apmeklēt  Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku, kur vienkopus satiekas dinozauri, ziloņi, leduslāči, pērtiķi, kā arī filozofiski un humoristiski tēli. 15 profesionāliem mākslinieki no 8 valstīm - Latvijas, Lietuvas Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas - smilšu formas pārvērtīs visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz dzīvnieku pasauli paraudzīties no dažādiem skatupunktiem. Unikālo smilšu skulptūru veidošanā izmantos vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Mākslinieki šī gada festivāla tēmu, “dzīvnieku pasauli”, interpretē dažādi, tomēr katrs darbs atspoguļos autora uzskatus un redzējumu par to, kāda ir dzīvnieku pasaule. Daži savvaļu saredz harmonijā ar cilvēkiem, darbos veicinot cilvēku un dzīvnieku draudzību un visa dzīvā aizstāvību. Citi attēlo dabas skarbumu un patiesumu, skulptūrās iekļaujot mirkļus no reālās savvaļas dzīves. Savukārt daži no māksliniekiem šim darbam pieiet ar humoru un filosofiju attēlojot evolūcijas procesu, kurā pērtiķi turpina mēģināt notvert cilvēku.

Sestdien, 9. jūnijā, par muzikālo priekšnesumu rūpēsies pašmāju iemīļotie mūziķi Aija Andrejeva, Normunds Jakušonoks un L. Tipa orķestris, kā arī grupas “Iļģi” un “bet bet”. Svētdien, 10. jūnijā, apmeklētājus izklaidēs grupa “Jonis” (Lietuva), grupa “Sudden lights” un „Jumprava”.

Gan sestdienas, gan svētdienas pirmā dienas puse tiks veltīta jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem - būs iespēja apmeklēt izrādes bērniem, kā arī doties rotaļās kopā ar Jelgavas Jauno un Ādolfa Alunāna teātri. Darbosies arī smilšu skulptūru darbnīca, kurā bērniem un vecākiem būs iespēja pašiem iejusties tēlnieku ādā un veidot pašiem savus smilšu zīmējumus.

Pasākumu rīko Jelgavas pilsēta sadarbībā ar JPPI “Kultūra” un “Ramirent”.

Vairāk informācijas Jelgavas festivālu mājaslapā.

Vairāk informācijas par tūrisma iespējām festivāla laikā Jelgavas reģionālā tūrisma centra mājas lapā.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā: bilesuparadize.lv

Aplūko kā gāja iepriekš

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka